Super Bajtel

Wystawa gigantów LEGO

Europa Centralna już po raz trzeci gości Międzynarodową Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Inwazja Gigantów powróciła z zupełnie nowymi, nieprezentowanymi do tej pory na Śląsku makietami i dodatkową atrakcją dla miłośników selfie.


Liczący prawie siedem metrów samochód inspirowany pojazdem Batmana wykonany z 900 tys. klocków, mający ponad 5 metrów długości, składający się z ponad 500 tys. elementów i wiernie odwzorowany Plac św. Piotra w Watykanie czy największy na świecie model katedry Notre Dame – to tylko jedne z wielu imponujących konstrukcji składających się na wystawę, która zajmuje w Europie Centralnej blisko 2000 m². Na odwiedzających czeka będzie także Aleja Gwiazd Muzyki i Sportu z Anną i Robertem Lewandowskimi, Tomaszem Gollobem, Elvisem Presleyem czy Freddiem Mercurym. Oczywiście stworzonych z LEGO!

 „Jedne modele są gigantyczne ze względu na wielkość, natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek, czyli >>gigantów<< w swojej dziedzinie” – informuje Rafał Szymański, organizator wystawy.

Fanów gier komputerowych z pewnością zachwycą makiety inspirowane grami Minecraft i Fortnite, a zwolennicy planszówek nie przejdą obojętnie obok klasyki – Monopoly, w całości wykonanej z klocków. Nie zabraknie też fascynujących modeli ukazujących budowę narządów zmysłu człowieka. Można będzie zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków m.in. ucho, język, oko, nos. Najmłodszych ucieszy zapewne specjalna strefa zabawy zajmująca ponad 300 m² z wielkim miastem wprost z Lego City oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.

„Ze względu na popularność goszczących u nas wystaw budowli z klocków LEGO, postanowiliśmy ponownie udostępnić przestrzeń w Europie Centralnej na królestwo klocków. Cieszy nas, że to właśnie nasi klienci będą mieli okazję zobaczyć tę premierową ekspozycję, która imponuje rozmachem i skalą. Jestem przekonana, że wielkie konstrukcje zrobią na odwiedzających wielkie wrażenie” – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej.

Wystawie budowli z klocków LEGO towarzyszy też 3D Trick Gallery – największa w Polsce kolekcja trójwymiarowych obrazów. Kilkadziesiąt interaktywnych plansz, dedykowane oświetlenie, standy i mnóstwo detali pozwolą stworzyć odwiedzającym unikalne i wyjątkowe selfie.

Obie wystawy są czynne siedem dni w tygodniu od 10:00 do 19:30 do 14 lutego 2021 roku. Dla grup zorganizowanych oraz szkół zostały przygotowane atrakcyjne pakiety biletów.

Organizatorzy ekspozycji zadbali o to, by zapewnić zwiedzającym maksymalne bezpieczeństwo. W tym celu przy interaktywnych budowlach przyciski zostały zastąpione czujnikami ruchu, poszerzono też odstępy między gablotami, by zapewnić swobodne przejścia, a klocki w Wielkiej Strefie Zabawy są systematycznie ozonowane i dezynfekowane lampami UV.

Zakup biletów online na stronie www.wystawaklockow.pl umożliwia bezdotykowe wejście na wystawę. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o zachowaniu 1,5-metrowej odległości od innych zwiedzających (nie dotyczy członków rodziny).

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl