Super Bajtel

W Zabrzu powstanie Park Miliona Świateł

Na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu w tym roku ma powstać nie lada atrakcja – interaktywny Park Miliona Świateł. Dzisiaj w zabrzańskim ratuszu podpisana została umowa dotycząca organizacji tego unikalnego spektaklu świetlno-muzycznego. Nowa, zimowa atrakcja jest wspólnym przedsięwzięciem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz firmy Multidekor.


Już w listopadzie na mieszkańców Zabrza czeka prawdziwa niespodzianka. Lubiane i chętnie odwiedzane latem Kąpielisko Leśne przemieni się w baśniowy park światła, w którym zobaczymy zaskakujące, interaktywne instalacje i iluminacje. Ta świetlna nowość z pewnością przyciągnie do Zabrza tych, którzy będą chcieli zobaczyć na własne oczy wystawę „Królowa Śniegu  Park Miliona Świateł” – jedyną tego typu atrakcję w całym województwie. Unikalny spektakl świetlno-muzyczny z pewnością zachwyci dzieci i dorosłych. Dzisiaj, w Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza, podpisana została umowa dotycząca wykonania tej wyjątkowej instalacji. Podpisy na dokumencie złożyli: prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu Zdzisław Trzepizur, członek zarządu MOSiR Ryszard Bęben, prezes firmy Multidekor Grzegrz Poogrocki oraz wiceprezes firmy Multidecor Tomasz Podogrocki.

W spotkaniu, w trakcie którego zaprezentowano m.in. założenia projektu “Królowa Śniegu – Park Miliona Świateł”, udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, reprezentujący MOSiR: prezes Zdzisław Trzepizur oraz członkowie zarządu Ryszard Bęben i Andrzej Pilot, a także Grzegorz Podogrocki – prezes firmy Multidecor, Tomasz Podogrocki – wiceprezes firmy Multidecor oraz dyrektor Działu Projektów Miejskich w firmie Multidecor – Miłosz Korzeniowski.

Zabrze od wielu lat sprzyja aktywności i propaguje aktywne formy spędzania czasu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i gości, oprócz tradycyjnych iluminacji świątecznych, na terenie Kąpieliska Leśnego powstanie interaktywny Park Miliona Świateł, którego tematem przewodnim będzie podróż po krainie Królowej Śniegu. Ta nowa, zimowa atrakcja jest wspólnym przedsięwzięciem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz firmy Multidekor. Wydarzenie zostało objęte specjalnym patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.

Zimowe zagospodarowanie tego miejsca przy pomocy świetlnych instalacji ma szansę przyciągnąć do Kąpieliska Leśnego tysiące spacerujących mieszkańców i turystów.

– Zima w Kąpielisku zapowiada się w tym roku magicznie! Chcemy otworzyć to miejsce na inny rodzaj spotkań. Dotąd popularne głównie latem, Kąpielisko Leśne zaprezentuje się w nowej, zaskakującej szacie. Liczymy, że ta ekspozycja ściągnie do naszego pięknego miasta wielu turystów, którzy docenią nasze walory – stwierdza Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Gorąco zapraszam wszystkich na rodzinny spacer do Parku Miliona Świateł – dodaje prezydent.

– Postanowiliśmy stworzyć tutaj wyjątkowy, bajkowy park światła. Dzięki temu, to popularne latem miejsce rozbłyśnie w pełni po zmroku, a mieszkańcy naszego miasta otrzymają świetny powód, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Jesteśmy pewni, że „Królowa Śniegu – Park Miliona Świateł” będzie rodzinną atrakcją, gdzie wspólnie i w ciekawy sposób spędzą czas dzieci i dorośli. Już dziś zachęcamy do dzielenia się zdjęciami w mediach społecznościowych, niech wszyscy zobaczą, jak piękna jest zima w Zabrzu – dodaje Zdzisław Trzepizur, prezes Zarządu MOSiR w Zabrzu.

W 22-hektarowym Kąpielisku Leśnym na zwiedzających czekać będzie wypełniona ciekawymi interaktywnymi atrakcjami i pobudzająca wszelkie zmysły, zimowa kraina Królowej Śniegu. Spacerując rozświetlonymi alejkami, w pobliżu jeziora, spotkamy m.in. przyjazne, chętnie pozujące do wspólnego zdjęcia, zwierzęta. Będzie tu można odkryć ogromny pałac Królowej, jak również spędzić miło czas podczas zabawy na świetlistej karuzeli. Na amatorów śnieżnego szaleństwa czeka z kolei górka do zjeżdżania. Niezwykłych doznań dostarczy multimedialna Kryształowa Komnata, przypominająca z oddali ogromną koronę. W tej niemal 10-metrowej instalacji będzie można podziwiać niezwykle atrakcyjny, kolorowy świetlno-muzyczny spektakl. Kalejdoskop świateł i hipnotyzujące gwiazdy dostarczą niebywałych wrażeń, zaś harmonię zmieniających się barw i muzyki podziwiać będzie można z zewnątrz, jak i od środka.

Z myślą o miłośnikach mediów społecznościowych przewidziano wiele atrakcyjnych foto punktów, choć ze względu na niezwykłą grę świateł i blasków, ilość możliwości fotograficznych jest wprost nieskończona. Nie zabraknie również instalacji dla zakochanych w postaci świetlnego napisu “Miłość”.

– Dzięki milionowi energooszczędnych świateł LED, innowacyjnym efektom świetlnym i dźwiękowym oraz dynamicznym animacjom, wieczorny spacer po Parku Miliona Świateł w Kąpielisku Leśnym będzie niezwykle ekscytującym przeżyciem dla całej rodziny. Wspomnienia zostaną na długo w pamięci odwiedzających. Nie możemy się doczekać listopada – dodaje Grzegorz Podogrocki, prezes Zarządu Multidekor, polskiej firmy, która stworzyła Park Miliona Świateł i od 25 lat jest liderem rynku iluminacji i dekoracji w Polsce.

Wystawa „Królowa Śniegu – Park Miliona Świateł” będzie bezpieczną pod kątem sanitarno-epidemiologicznym atrakcją plenerową, która ma charakter biletowany. Będzie ją można podziwiać już w tym roku – otwarcie zaplanowano w listopadzie br.

źródło: UM w Zabrzu

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl