Super Bajtel

W tym tygodniu w Cinema City

W najbliższych dniach do kin Cinema City trafią 3 filmy przedpremierowe – Casanova po przejściach, Powstanie Warszawskie i Rio2 (w wersji 2D i 3D) oraz premiera obrazu Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwo świętości.  
Casanova po przejściach z: John Turturro, Woody Allen, Sharon Stone.

Casanova_net

Właściciel antykwariatu, Murray Schwartz (Woody Allen) popada w problemy finansowe. Postanawia namówić przyjaciela, nieśmiałego kwiaciarza Fioravante (John Turturro) na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, a o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście za „skromną opłatą”. Fioravante, choć z oporami, przystaje na propozycję. Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia Fioravante poznaje kolejną potencjalną klientkę, Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.

Powstanie Warszawskiepowstanie-warszawskie-jan-komasa-next-film-2014-02-27-001-661x950

„Powstanie Warszawskie” to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Film opowiada historię Powstania oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu „prawdziwej” wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie „Palladium”. Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie.

 Rio 2 (2D i 3D)rio

Kontynuacja barwnych przygód bohaterów animowanego przeboju z roku 2011. Blu, Julia i trójka ich dzieci wiodą rodzinny tryb życia, ale Julia obawia się, że jej dzieci nigdy nie poznają, co to znaczy być wolnym ptakiem. Ku jej zdumieniu Blu postanawia zabrać całą rodzinę na wyprawę do dżungli. Wyruszają do Amazonii, gdzie na ich trop wpada dawny przeciwnik, Nigel.

 Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości, dokumentJan-Pawel-II-Santo

W związku z procesem kanonizacyjnym Ojca Świętego Jana Pawła II, jednym z najkrótszych w historii Kościoła, do kin trafi dokument „Jan Paweł II – Santo Subito. Świadectwa świętości”, w którym twórcy zadają pytanie: w jaki sposób Jan Paweł II jest wciąż obecny wśród ludzi? Odpowiedzi szukają w różnych częściach świata, docierając do osób, których życie, w rozmaity sposób, naznaczone jest obecnością Papieża. Przewodnikiem i odkrywcą nowych świadectw jest ks. Sławomir Oder, postulator procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Jana Pawła II. Prałat wciela się w rolę reportera i razem z ekipą filmową spotyka się z bohaterami filmu, którzy opowiadają mu swoje poruszające historie.

Repertuar kin Cinema City znaleźć można na stronie www.cinema-city.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl