Super Bajtel

Teatralny BOOM – warsztaty i spektakl

Stowarzyszenie GTW zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat na warsztaty teatralne, które zakończą się spektaklem wystawianym na scenie Forum! Zajęcia będą odbywać się we wtorki i czwartki w godzinach 16:30 – 18:00. Zajęcia prowadzić będą dwie doświadczone instruktorki w Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Bumerang (Forum Gliwice, ul. Lipowa 1, I piętro) oraz w plenerze.


Zajęcia są bezpłatne, dofinansowane z budżetu Miasta Gliwice.

Zajęcia rozpocznie integracja grupy za pomocą zabaw, co będzie kiełkować owocną i bezpieczną pracą nad końcowym pokazem.  Wspólnie wybierzemy fragmenty tekstów, wierszy i piosenek, którymi uczestnicy wykażą zainteresowanie. Następnie połączymy wybrane elementy w jeden scenariusz, w którym każdy będzie miał równorzędną rolę. Na kolejnych zajęciach w trakcie moderowanych przez instruktorki gier i zabaw improwizacyjnych zbudujemy sytuacje i zarys logiczny poszczególnych scen. Na tym etapie sukcesywnie będzie się odbywała nauka tekstu na pamięć. Każde zajęcia będą rozpoczynać się zabawą integracyjno-kreatywną mającą na celu pobudzenie wyobraźni.

W ramach zajęć wspólnie stworzymy spójną scenografię i rekwizyty do spektaklu, zgodne z pomysłami uczestników.

Zwieńczeniem warsztatów będzie pokaz efektów pracy na scenie FORUM. Uczestnicy wystąpią ze spektaklem przygotowanym w ramach warsztatów przed zgromadzoną publiką.

ZGŁOSZENIA

Są wolne miejsca – wciąż można dołączyć do trupy aktorskiej!

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa na adres e-mail: nabory@gtwgliwice.pl

W tytule wiadomości wpisz „Teatralny Boom”.

foto główne freepik

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl