Super Bajtel

Street-artowy Dzień Dziecka w FORUM

Pandemia odpuściła i CH FORUM może zorganizować dzień, który każdy z nas lubi najbardziej – Dzień Dziecka. Już 29 maja (w sobotę) przez cały dzień na terenie Centrum odbywać się będą warsztaty i zabawy w duchu street artu. Serca nam biją z niecierpliwości, do taktu beat box’u! Ale nie tylko ten rytm królował będzie tego dnia w FORUM.


Street-artowa sobota rozpocznie się o godz. 11.00. Dedykowana jest zwłaszcza nastolatkom, a kręcić się będzie wokół graffiti, break dance’u, wspomnianego już beat box’u i DJingu.

Organizatorzy przewidzieli aż 8-godzinne warsztaty graffiti. Cały harmonogram przedstawia się następująco:

Warsztaty z graffiti                  11.00 – 19.00

Warsztaty break dance           11.00 – 13.00

Warsztaty beat box                  13.30 – 15.30

Warsztaty DJ’ingu                     16.00 – 18.00

Wystawa graffiti                        11.00 – 19.00

Street dance&music show     18.30 – 19.00

Oczywiście, zajęcia są bezpłatne. Obowiązują jednak wejściówki, w postaci kuponu dostępnego w programie lojalnościowym, który znaleźć można na stronie centrum: forumgliwice.online. Otrzymać go mogą zarówno aktywni, jak i całkiem nowu użytkownicy.

Same warsztaty organizatorzy opisują w następujący sposób:

WARSZTATY GRAFFITI

Podczas warsztatów graffiti uczestnicy będą pracowali nad ścianką, która później może stać się jednym z elementów wystroju CH FORUM. Warsztaty odbędą się na wolnej przestrzeni przed centrum handlowym, a każdy z uczestników otrzyma wszystkie niezbędne
narzędzia do tworzenia graffiti (spraye z farbą, część ścianki). Instruktorzy nie tylko nauczą techniki malowania, lecz także opowiedzą o dobrych postawach obywatelskich, dbałości
o środowisko i poszanowaniu mienia (z tym czasem jest problem).

WARSZTATY BREAK DANCE

Zajęcia z tańca break dance pomogą rozwinąć sprawność fizyczną, ukształtować percepcję muzyki, wyćwiczyć rytmikę  oraz poszerzą wiedzę z zakresu kultury i sztuki współczesnej.

Zajęcia poprowadzi doceniany w środowisku tanecznym Bboy Alex – wielokrotnie nagradzany tancerz, aktywny na scenie od 2002 roku. Zajęcia odbędą się przy secie DJskim na żywo w wykonaniu DJ Westa.

WARSZTATY BEAT BOX

Beat Box to forma rytmicznego tworzenia dźwięków za pomocą narządów mowy – np. perkusji, linii basowej, instrumentów dętych i skreczu. Rozwija nie tylko poczucie rytmu, ale również pomaga poprawić sprawność logopedyczną dzieci. Warsztaty prowadzi instruktor
z wieloletnim doświadczeniem – Dominik Franusik aka Domix.

WARSZTATY DJing

WARSZTATY Z DJINGU

Nauczą podstaw korzystania z profesjonalnego sprzętu DJskiego, takiego jak mikser i gramofon. Uczestnicy warsztatów poznają takie techniki jak: scratch (czyli tworzenie dźwięku poprzez „drapanie” płyty winylowej znajdującej się na gramofonie), beat juggling i miks.

Zajęcia przeprowadzi Dj West – Dj, turntablista, PartyRocker, który swoją przygodę z gramofonami zaczął mając zaledwie 14 lat. Od tamtej pory zagrał mnóstwo imprez i koncertów zarówno w kraju, jak i poza jego granicami (Londyn, Amsterdam, Kopenhaga).

W 2017 roku dołączył do ekipy Pokahontaz, a w 2018 udało mu się wywalczyć Wicemistrzostwo Polski w kategorii Technical na zawodach IDA.

Podczas zajęć uczestnicy będą pracować na w pełni profesjonalnych zestawach DJ’skich.

STREET DANCE & MUSIC SHOW

Wydarzenie zakończy Street dance&music show w wykonaniu instruktorów prowadzących całodniowe warsztaty oraz uczestników – jeżeli będą mieli ochotę dołączyć. To będzie niezłe widowisko!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl