Super Bajtel

Sportowo-Charytatywny Dzień Dziecka. Bądź aktywny dla Małgosi

Fundacja „Biegamy z Sercem” wzywa dzieci w wieku do 16 lat do aktywności fizycznej (w dowolnym miejscu na świecie), w szczytnym celu. Biorąc udział w akcji można pomóc 7-letniej Małgosi, cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe. Uwaga! Limit uczestników to 400 osób, a zapisy już trwają!


Co należy zrobić?

Pomiędzy 29.05-01.06.2021 należy być minimum raz aktywnym fizycznie: bieganie, rower, hulajnoga, rolki, deskorolka, spacer małych dzieci z rodzicami. Oczywiście, aby pomóc Małgosi należy dokonać opłaty startowej – minimum 40 zł od osoby (wpłacając większą kwotę BARDZIEJ POMAGASZ Małgosi).

Osoby zapisane i opłacone, na podany poprawnie w zgłoszeniu adres mailowy otrzymają (najpóźniej do 28.05.2021) pamiątkowy NUMER STARTOWY (do druku z możliwością wpisania ulubionych cyfr, imienia itp.). W odpowiedzi należy podać adres do wysyłki MEDALU.

UWAGA: uczestnicy opłaceni do 10.05.2021 mogą otrzymać przesyłkę już w dniach 25-28 maja – dzieci będą mogły dostać MEDAL zaraz po zakończonej aktywności fizycznej.

Więcej informacji można uzyskać na facebookowej stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/279584210434617/?__mref=mb

Krótko o Małgosi:

Małgosia urodziła się o miesiąc za wcześnie ważąc zaledwie 1800 gram. Miała powiększone serce, wątrobę i śledzionę, małopłytkowość, niedokrwistość, niewydolność oddechową i hipoglikemię. Lekarze nie dawali jej zbyt wielu szans na przeżycie. Jednak powoli, krok po kroku, wszystkie te objawy były do przezwyciężenia poprzez transfuzje krwi, podawanie leków i odpowiednią opiekę. Leczenie cytomegalii również było możliwe poprzez dożylne podawanie leku przez 6 tygodni w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jednakże szkody, jakie wyrządził ten wirus jeszcze w życiu płodowym, okazały się nieodwracalne.

Małgosia, choć skoczyła 6 lat, nadal nie chodzi, nie mówi, zmaga się z niedosłuchem i wadą wzroku. Jest intensywnie rehabilitowana od 2giego miesiąca życia, kiedy wyszła ze szpitala. Jest objęta wielospecjalistyczną opieką: neurologa, okulisty, audiologa, kardiologa, ortopedy i urologa. Małgosia ma zapewnioną terapię wzroku, zajęcia z Integracji Sensorycznej (SI), zajęcia z pedagogiem, psychologiem, neurologopedą, a także hipoterapię i hydroterapię.

Nadzieja

Pojawiła się szansa dla Małgosi, aby mogła zacząć chodzić, mówić, bawić się i uczyć jak inne dzieci.

Terapia komórkami macierzystymi przynosi efekty w leczeniu chorób neurologicznych u dzieci takich jak Małgosia. Nie jest, niestety, refundowana przez NFZ.

Więcej przeczytać można tu: https://www.dlamalgosi.pl/?fbclid=IwAR194Fy-pIM-a7VOkkMPrMqcdoV5l7dNKVtU-TjLzoONSWFfaT4gTYH1Ufo

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl