Super Bajtel

Och ta Kazia. Jej przygody zachwyciły publiczność

20 grudnia w Pyskowicach, a 21 grudnia w Bojkowie zobaczyć można było spektakl przygotowany z myślą o najmłodszych przez Teatr Lufcik na Korbkę. Tytułowa Kazia przeżywała w nim przygody, w które wciągnęła młodą publiczność. Nie tylko zabawna, ale i pouczająca historia wyreżyserowana została przez Agnieszkę Batóg.


Bilety na spektakl rozeszły się jak świeże bułeczki. Widownia była pełna, a dla niektórych nie-szczęśliwców zabrakło miejsca. Nie ma się co dziwić – to kolejna udana produkcja Lufcika na Korbkę oraz Fundacji W To Mi Graj. Tym razem w produkcję przedstawienia włączył się ktoś jeszcze – Gliwicki Teatr Tańca prowadzony przez Annę Hampel i jej Fundację Artystyczna Pozytywka. Gliwicki Teatr Tańca to miejsce rozwoju talentu, pasji i poszukiwania siebie w świecie ruchu i tańca. Instruktorzy skupiają się na poznawaniu i doznawaniu. Wraz z nimi uczestnicy podróżują w głąb szeroko rozumianej sztuki tanecznej, aby jak najbardziej jej smakować.

Lufcik na Korbkę, czyli zespół twórców opierający swe prezentacje na wielorakich technikach scenicznych (żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, teatr cieni, muzyka na żywo, pantomima, fireshow, itd.), specjalizujący się w wydarzeniach (spektakle, warsztaty, prezentacje, itd.) dedykowanych dzieciom i dorosłym. Twórcy  przygotowywali spektakle i widowiska m.in. podczas Industriady, Nocy Muzeów czy Europejskich Dni Dziedzictwa. Lufcik na Korbkę ma na swoim koncie także liczne projekty edukacyjne i międzypokoleniowe. W swoich produkcjach często wykorzystuje elementy śląskich podań i legend, wplatając w nie motywy znane z tradycyjnych bajek i popkultury. Realizuje wiele projektów aktywizujących społeczność lokalną w trakcie prac nad projektem.

Fundacja W To Mi Graj, założona w 2019 roku, już w pierwszym miesiącu istnienia zrealizowała kilka spektakli, warsztatów, gier miejskich dla dzieci i młodzieży, współpracując przy tym z domami kultury w Tychach, Katowicach, Chorzowie i Dąbrowie Górniczej. Fundacja W To Mi Graj jest organizacją pozarządową, zrzeszającą twórców i pasjonatów skupionych wokół teatru i pokrewnych środowisk artystycznych. Fundacja zajmuje się tworzeniem spektakli dla dzieci, młodzieży oraz widzów dorosłych, widowisk ulicznych, plenerowych, czy gier fabularnych, aktywizujących lokalną społeczność, utrwalającą i propagującą dziedzictwo kulturowe przez realizację nowych produkcji kulturowych podnoszących kompetencje odbiorcze oraz kulturowe. Fundacja organizuje także szereg autorskich warsztatów z pogranicza sztuki i rozwoju kompetencji społecznych.

Spektakl „Nadzwyczajna historia Kazi czyli wzajemne zrozumienie, nie tylko od święta”, wyreżyserowała Agnieszka Batóg.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl