Super Bajtel

OBÓZ RODZINNY

Wakacje coraz bliżej. Niektórzy już nie mogą się doczekać, tym bardziej, że pogoda w tym roku bardzo rozpieszcza. Do czerwca pozostało już nie wiele, więc najwyższa pora zacząć planować urlop. Większość rodziców chce spędzić wakacyjne miesiące w tradycyjny sposób, czyli plaża, słońce, morze. To idealny sposób na urlop.


Dzieciaki uwielbiają wodne szaleństwa i mogą w wodzie spędzić pół dnia, rodzice w ten sposób nie muszą organizować swoim pociechom czasu. Piaskowe babki, pływanie – nie ma nic lepszego. Na rynku turystycznym coraz częściej reklamowany jest obóz rodzinny. Jest to świetna propozycja dla rodziców przemęczonych, którzy chcą spędzić z dziećmi wakacje ale także samemu porządnie wypocząć. Na obozie rodzinnym jest to jak najbardziej możliwe. Dzieciaki w ciągu dnia zazwyczaj po śniadanku udają się na zajęcia rekreacyjne, które trwają aż do kolacji. W tym czasie rodzice mają czas dla siebie. Mogą korzystać w pełni z wolnego czasu, zrelaksować się i nie myśleć o tym, jaką zabawę wymyślić dla swoich pociech.

Obóz rodzinny organizowany jest w różnych częściach Polski, są to zazwyczaj miejscowości, które oferują mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto udać się do biura podróży lub przejrzeć stronę internetową i zapoznać z ofertą obozu rodzinnego. To naprawdę bardzo fajna propozycja na spędzenie tegorocznych wakacji. Zapisując się na obóz rodzinny, rodzice mają gwarancję, że dzieci nie będą się nudziły, nie będą tęskniły oraz wypoczną zarówno opiekunowie, jak i dzieci.

Obóz rodzinny polecany jest dla młodszych dzieci tak do około dziesiątego roku życia. Starsze dzieci niekoniecznie będą chciały spędzić na wakacje z rodzicami. Jest to już wiek wczesnego dojrzewania, a więc najważniejszy dla nich jest czas dla rówieśników, a nie rodziców. Na obóz rodzinny nie mogą jechać również zbyt małe dzieci, czyli poniżej czterech lat – nie będą wtedy w stanie uczestniczyć w pełni w zabawach i wycieczkach grupy. Wiek powyżej pięciu lat jest w sam raz na taki wyjazd.

Dzieci, które będą uczestniczyły w obozie rodzinnym, muszą być już nieco samodzielne, nie powinny mieć problemów z integracją z kolegami i koleżankami, powinny płynnie mówić oraz korzystać z toalety.

Obóz rodzinny polega głównie na tym, aby dzieci w nocy zasypiały ze swoimi rodzicami, a w dzień uczestniczyły wraz z rówieśnikami w zajęciach rekreacyjnych. Dzięki uczestnictwu w obozie rodzinnym, dzieci są przygotowywane do tego, aby w przyszłości móc zapisać się na kolonie dziecięce.

Obóz rodzinny trwa zazwyczaj od siedmiu do dziesięciu dni. Jest to optymalny czas na zabawę i odpoczynek. Dzień na obozie rodzinnym rozpoczyna się wspólnego śniadania. Następnie dzieci udają się z wychowawcami na zajęcia rekreacyjne, a rodzice mogą korzystać z czasu wolnego. Około godziny piętnastej ponownie rodzice spotykają się z dziećmi na obiad. Następnie realizowany jest kolejny blok zajęciowy dla młodych obozowiczów. Rodzice odbierają dzieci od wychowawców dopiero późnym popołudniem, około godziny dziewiętnastej. Jak widać – na obozie rodzinnym, rodzice mają możliwość naprawdę odpocząć, a także spędzić wakacje całą rodziną.

Zajęcia dla dzieci na obozie rodzinnym prowadzone są przez wykwalifikowanych animatorów. Mają oni świetne podejście do dzieci. Program na obozie rodzinnym jest zawsze dostosowany do wieku dzieci. Są to bardzo ciekawe zabawy uwielbiane przez maluchy.

Na niektórych obozach rodzinnych organizowane są także wspólne zajęcia dla rodziców i dzieci. Jest to świetny pomysł w rodzinną integrację. Na rynku turystycznym są oferty obozu rodzinnego z różnymi wycieczkami np. do parku linowego, albo aquaparku. Ceny obozu rodzinnego są różne, wszystko zależy od tego jak bardzo „bogaty” jest program, w jakiej lokalizacji obóz rodzinny jest organizowany i ile dni trwa. W ofertach biur podróży, można znaleźć obóz rodzinny w cenie od około dwóch tysięcy złotych.

Obóz rodzinny (https://www.kogis.pl/tematyki-kolonii/rodzinne/) to świetny pomysł na spędzenie wspólnych wakacji. Dzieci mają możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami, a rodzice nie muszą rozstawać się ze swoimi pociechami, a jednak mają możliwość porządnie wypocząć. Warto się zapisać na obóz rodzinny – decyduje kolejność zgłoszeń.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl