Super Bajtel

Nie budźcie jeża, gdy śpi…

CH FORUM zorganizowało akcję budowy domków dla jeży, w której wzięli udział klienci. Powstały zgrabne i funkcjonalne budowle, które w piątek umieszczone zostały w Parku Chopina. Obok nich stanął również okazały dom dla owadów.


Jeże to nie tylko sympatyczne stworzonka, które występują na bajkowych obrazkach z jabłkiem na kolcach (choć jabłek, oczywiście, nie jedzą). To przede wszystkim pożyteczne stworzenia, które żywią się szkodnikami. Szczególny apetyt mają jesienią, kiedy zbierają w organizmie zapasy na zimę w postaci pokaźnej tkanki tłuszczowej. Szacuje się, że u progu zimy jeż może ważyć nawet 2 kg, a wiosną, gdy się zbudzi – jedynie 300 g.

Jeży nie należy budzić – przed czym przestrzegają tabliczki umieszczone przy domkach. Jeśli przerwie mu się sen, biedny zwierzak może umrzeć z głodu, bowiem zimą niedostępne są służące mu za pożywienie owady i ślimaki.

Co stanie się wiosną, gdy jeże obudzą się w swoich nowych domkach? Prawdopodobnie rozpoczną amory. Być może w stworzonych przez klientów FORUM budkach narodzi się nowe, jeżowe życie.

Fot. Forum Gliwice

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl