Super Bajtel

Na spacer z alpakami!

Alpaki – ich zawadiacka czupryna wywoła uśmiech na twarzy każdego, kto na nie spojrzy. Ten południowoamerykański wielbłąd, wyglądem przypominający lamę, w polskich hodowlach nadal pojawia się rzadko. Kilka sztuk tych przesympatycznych zwierząt zamieszkuje w niedalekim Kotulinie. Ich właścicielka, Helenka, zaprasza by je odwiedzić, wyjść z nimi na spacer lub spędzić z nimi Mikołaja. Zwłaszcza, że – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ­­– i sam Święty nie pogardzi ich doborowym towarzystwem.


Alpaki Helenki Ma

Helenka ma 9 lat i spełnione jedno z wielu marzeń – jest właścicielką przepięknych zwierząt, jakimi są alpaki. Towarzystwem swoich podopiecznych chętnie dzieli się z innymi dziećmi, które mogą wraz z rodzicami przyjechać (po wcześniejszym umówieniu się) i wziąć na spacer zwierzęta. Każda taka przechadzka, to mądre połączenie przyjemnego z pożytecznym, bowiem goście Helenki mogą sami prowadzić alpaki na linkach, karmić je przygotowaną przez właścicieli karmą i głaskać we wskazane przez nich, lubiane przez zwierzęta miejsca. Dodatkowo otrzymują pewną dawkę wiedzy o tym, skąd alpaki się wzięły w Polsce, gdzie mieszkają w warunkach naturalnych i jak się nimi opiekować.

Helenka (po prawej) w przyszłości chce zostać weterynarzem. Reporterka Super Bajtla (po lewej) zachwycona spacerem.

Kotulińskie alpaki mieszkają w dobrych warunkach i są bardzo przez Helenkę kochane. Dziewczynka wyznaje, że w przyszłości chciałaby zostać weterynarzem. Sądząc po tym, jak opiekuje się zwierzętami, będzie kiedyś dla nich wspaniałym lekarzem.

Alpaki to bardzo wdzięczne zwierzęta. W Polsce hodowane są głównie ze względu na ich cudownie miękką wełnę.

Alpaki to bardzo łagodne zwierzęta. Pod opieką mamy Helenki, która jest wykwalifikowanym terapeutą, pracują z dziećmi w ramach alpakoterapii.

Wełna alpak jest cieplejsza i bardziej delikatna od wełny owiec.

Prawdziwy Mikołaj ma renifery. I może z nimi do Was przyjechać!

To wspaniała okazja, aby sprawić dzieciom radość w tym niewesołym czasie. Otóż kotulińskie alpaki wraz ze Św. Mikołajem mogą pojawić się w Waszym ogrodzie lub w inne wskazane przez Was miejsce. Wystarczy zadzwonić na numer 608-426-140 i omówić szczegóły spotkania.

Wizyta Mikołaja w towarzystwie alpak to z pewnością wielka atrakcja dla dzieci.
Leoś, Antoś, Maniek, Tofik i Fiona – tak mają na imię alpaki Helenki Ma.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: Alpaki Helenki Ma

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl