Super Bajtel

Mikołaj na gliwickim Rynku. Znamy szczegóły.

6 grudnia – co stało się już tradycją – św. Mikołaj spotka się z dziećmi na gliwickim Rynku. Towarzyszyć mu będzie Elf, a także bohaterowie bajki Psi Patrol. Co jeszcze znajdzie się w programie?


Wizyta Mikołaja na Rynku to zawsze bardzo efektowne wydarzenie. W tym roku Miasto zaprosiło również 3 psiaki z Psiego Patrolu, które będą rozdawać drobne upominki.

Sam Mikołaj zasiądzie na specjalnie dla niego ustawionym tronie. Na tym honorowym miejscu czekać będzie na dzieci, które będą mogły zrobić sobie z nim zdjęcie. We wręczaniu symbolicznych prezentów Mikołajowi pomagać będzie Elf.

Tego dnia na Rynku stanie również wiedeńska karuzela, która kręcić się będzie aż do 6 stycznia. Będzie ona ogólnodostępna, a za przyjemność przejażdżki nią nie będzie trzeba zapłacić.

Wśród atrakcji znajdzie się także Zimowy Park Doświadczeń. Będą to dwie strefy, w których znajdować się będzie po 5 urządzeń, wyjaśniających prawa fizyki, oczywiście, związane z zimą.

Wśród atrakcji dla dzieci znajdzie się też Świąteczna Poczta, w której samodzielnie lub wraz z rodzicami będą mogły wykonać świąteczne kartki. W specjalnym namiocie najmłodszym gościom Jarmarku będą malowane buzie, m.in. w motywy świąteczne.

Kusić także będą świąteczne produkty oferowane na Jarmarku.

Jarmark rozpocznie się o godz. 12.00, a na samo spotkanie z Mikołajem przygotowywać się będziemy od godz. 15.00.

Z kolei na koncert kolęd Miasto Gliwice zaprasza dzień później, 7 grudnia. Dodajmy, że będzie to dość nietypowy koncert, bo z okien Stacji Artystycznej Rynek motywy świąteczne zagra kwartet saksofonowy Saksoholicy.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl