Super Bajtel

MALUTKA CZAROWNICA znów daje popalić wiedźmom

Wraz z początkiem października Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza dzieci w wieku od 5 lat na spektakl Mała Czarownica.


Ukarana za nieposłuszeństwo  przez szefową wiedźm zostaje pozbawiona miotły. Nasza  bohaterka nie poddaje się i jednak i od tego momentu trzy razy bardziej przykłada się do studiowania magicznych sztuczek.  Ale planuje też niecny plan, jak staruchom wiedźmom, w tym swojej ciotce,  utrzeć nosa. Czary ćwiczy i praktykuje na mieszkańcach miasteczka oraz gronie leśnych przyjaciół – zwierząt. Bardzo stara się być zła, dokuczać i  i robić psikusy, ale w rezultacie jej czarowanie robi więcej dobrego, niż złego, a lista tych, którzy są jej wdzięczni za okazaną  pomoc staje się coraz dłuższa.

Spektakl w konwencji teatru plastycznego i lalkowego oprawiła swoją plastyką wybitna scenografka Eva Farkasova, znana z tworzenia autorskich, zaskakujących przestrzeni teatralnych, dających duże pole do popisu  aktorom jak również nieokiełznanej wyobraźni dziecięcej. Energii i magii naszej historii dodają piosenki i kompozycje muzyczne autorstwa Marcina Partyki.

Historia małej czarownicy trwa okrągły rok. Razem z bohaterką kroczymy od wiosny do wiosny, śledząc kolejne pory roku, święta i zwyczaje. W naszej opowieści pojawia się wielu bohaterów dziecięcych, którzy choć z jednej strony traktują świat naiwnie, są jednak mniej strachliwi, bardziej tolerancyjni  i otwarci na  dziwną osóbkę na miotle. A czarownica? Z racji wieku ma ogromną wiedzą o świecie i doświadczenie.  Jednak z drugiej strony jej zachowanie i emocje, które powinniśmy traktować nieco z  przymrużeniem oka,  są  bliższe kilkuletniemu dziecku.

Malutka Czarownica wg. Otfrieda Preussler’a
scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski
Mała Scena Teatru Miejskiego w Gliwicach
Dla widzów od lat 5

GRAMY DLA WAS:
1 października (czwartek) godz. 10.00

2 października (piątek) godz. 10.00
3 października (sobota) godz. 16.00
4 października (niedziela) godz. 16.00

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl