Super Bajtel

Kuczeryki, Fifidroki i Lufcik na Korbkę w wersji eco

Tym razem to Bogucice gościć będą Koncertową Ekologię. Już w piątek, 18 września spotkać tam będzie można uwielbianego przez dzieci Lufcika na korbkę, a także zespoły Kuczeryki i Fifidroki.


Wydarzenie pod nazwą Koncertowa ekologia rozpocznie się o godz. 15.00 w Miejskim Domu Kultury Bogucice-Zawodzie, oddział Bogucice, gdzie o sprawach związanych z ochroną środowiska.  będzie można porozmawiać z ekspertami Ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.

Lufcik na Korbkę do pracy zagoni śląskiego dinozaura Teo, któremu pomocy przy trudnym zadaniu rozbawienia dzieci udzielą Smok Smoczysław i Strzygusia Agusia. Spektakl teatru rozpocznie się o godz. 17.00. Poprzedzą go liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym zabawy, warsztaty (kuglarskie a także sztrykowania na paluszkach) i quizy. Organizatorzy zaplanowali je w godzinach od 16.00 do 17.00 oraz po spektaklu, od 18.00 do 19.00. W tym czasie nadarzy się również okazja na udział w warsztatach wokalnych z zespołem Kuczeryki (zapisy: kuczeryki@gmail.com). Przygotowana zostanie także strefa gastronomiczna.

To nie koniec atrakcji. O godzinie 19:00 na placu przy bogucickim oddziale Miejskiego Domu Kultury w Katowicach zabrzmią żywiołowe dźwięki koncertu Fifidroki. Muzyka Fifidroków ma swoje źródła w śląskich kominach, beskidzkich polach, ukraińskich wsiach, żydowskich kibucach. Alternatywni, folkowi, punkowi i ludowi. Pozagatunkowi, bo liczy się energia. Do tego elektryczni i elektroniczni. Nie ma gatunku muzycznego, który jasno opisuje muzykę Fifidroków, tak jak nie ma piosenki Fifidroków, która mieści się w danym gatunku. Są natomiast słuchacze, którym brak kategorii nie straszny i którzy doceniają zawartość muzyki w muzyce. To dla nich grają Fifidroki. Zespół był jednym z reprezentujących Polskę na Czech Music Crossroads 2018, wystąpił też na Polish Showcase Day na festiwalu Globaltica 2019.

Wydarzenie organizowane przy wsparciu Miejskiego Domu Kultury Bogucice-Zawodzie
18.09.2020, godz. 15:00 – 20:00
ul. Markiefki 44a, Katowice

wstęp wolny

wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/323287425548201/

ZAPISY NA WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO: kuczeryki@gmail.com

Realizatorem cyklu spotkań pt. „Koncertowa ekologia” jest Fundacja W To Mi Graj w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Liczba miejsc ograniczona.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl