Super Bajtel

Konkurs z biletami na Annę Kareninę

Dwa podwójne zaproszenia na spektakl „Anna Karenina”, który zagrany zostanie 14 czerwca (w sobotę o godz. 18.00) w Ruinach Teatru Victoria, rozdamy wśród tych z Was, którzy do piątku, 13 czerwca na adres konkursy@slaskietrendy.pl wyślą odpowiedź na pytanie: kto jest autorem muzycznej adaptacji „Anny Kareniny” dla potrzeb spektaklu GTM?

Jedna z największych powieści w historii światowej literatury, dzieje tragicznej miłości ukazane na tle barwnej panoramy Rosji II poł. XIX wieku. Anna Karenina jest żoną wysoko postawionego carskiego urzędnika. Jej uczucie do młodego oficera Wrońskiego wybucha nagle i niespodziewanie, przewracając do góry nogami uporządkowany, choć pełen tłumionych namiętności, spokój domu Kareninów. Zwierciadłem dla niezdrowej i wyniszczającej miłości Anny są dzieje trudnego związku ekscentrycznego Lewina i młodziutkiej Kitty, powoli dojrzewającej do prawdziwego uczucia.

Muzykę do spektaklu napisał Andrzej Zarycki, związany z krakowską Piwnicą pod Baranami. Całość wyreżyserował również krakowianin Józef Opalski, znany na Śląsku m.in. jako autor chorzowskiej inscenizacji „Człowieka z La Manchy”, a choreografię przygotował Jacek Badurek, współautor sukcesu warszawskich „Kotów” i gliwickiej „42nd Street”. W roli Anny Kareniny występuje m.in. Małgorzata Długosz, solistka GTM. W pozostałych rolach – aktorzy Teatru Śląskiego w Katowicach i artyści GTM.

Czas trwania spektaklu: 3 godz. 10 minut (2 przerwy)
W przypadku prezentacji spektaklu na scenie Ruin Teatru Victoria: 2 godz. 30 min. (1 przerwa)

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl