Super Bajtel

Kiedy bajtel w sieci siedzi… może się mądrze bawić!

Hulanki, swawole, teatr, żonglerka i… plecenie na paluszkach. Bogatą ofertę twórczych aktywności dla dzieci znaleźć można na stronie Bajtel w sieci. Witryna w zabawny sposób wprowadza najmłodszych w znane z kolektywu Lufcik na korbkę uniwersum teatru i tańca, w czasie, gdy za oknem świat zasnął na chwilę pogrążony w pandemicznej rzeczywistości.


Bajtel w sieci siedzi

WITAJCIE W KRAINIE BEZRUCHU-LENIUCHU, W KTÓREJ NAJWAŻNIEJSZĄ POTRAWĄ SĄ FLAKI Z OLEJEM – tak wita nas strona Bajtel w sieci. Nieco przewrotnie, bo nic, co zostało na niej zamieszczone nie ciągnie się w nieskończoność, a wręcz kończy za szybko, jak każda dobra zabawa.

Warsztaty skierowane są głównie do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Mogą one, wraz z opiekunami, wziąć udział w wesołej wędrówce po magicznej krainie jednocześnie realizując cykl różnych zajęć w formie zabawy.

Znajdziemy tam zatem przepis na baśń, tak prostą, jak przepis na jajecznicę; Gibką Panienkę, która wprawi dzieci w ruch, Pleplepleciugę ze zręcznym paluszkami oplecionymi włóczką, jak siecią; Pedro Pedroliniego i jego zajęcia z żonglerki, Smutnego Skrzypka wygrywającego melodie na domowych sprzętach, wprost z Hawajów przybyłą Wróżkę Hulę, Królową Dramy i wiele innych.

Bogaty i wesoły program Bajtla w sieci wykorzystać można podczas zabawy rodziców z dziećmi, a gdy to już stanie się bezpieczne – również w trakcie dziecięcych imprez. Warto również zauważyć, że przedsięwzięcie jest formą wsparcia dla twórców działających w obszarze kultury ,pozwalającą na ciągłość działalności, oraz pomaga w tworzeniu społeczności i utrzymywaniu relacji w internecie.  

Projekt sfinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci”.

Witrynę znaleźć można pod adresem: bajtelwsieci.pl oraz na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/lufciknakorbke

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl