Super Bajtel

Finałowy weekend z Ulicznikami

Rozprzestrzeniamy się po Gliwicach od Parku Chopina, a w nim zaczynamy w Alejce FORUM, odwiedzamy ETNOBAZAR, dochodzimy do Starej Fabryki Drutu, a potem już aż na Rynek. Bawimy się pysznie, bez względu na to, ile mamy lat! – zachęcają organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicy „Ulicznicy”.

Mali ulicznicy, Stara Fabryka Drutu, ul. Dubois 22:

30.07, w sobota o 16:00  Lufcik na Korbkę ze spektaklem „Przygody małego Beboka Papioka”.

PAPIOK Krzysztof Krzemiski2

Papiok to niesforny stworek-potworek, zamieszkujący Fabrykę Drutu wraz z jej duchem opiekuńczym Piecuchem. Pewnego razu mir i spokój codziennych straszkowych obowiązków i szychtę robotnika Alojza, zakłóca rezolutna Frelka. A do tego ze swoimi sprawami narzucają się także John Baildon, pół-Szkot, pół-Hanys oraz zamieszkujący pobliską śluzę Utopiec.

Reż. Agnieszka Batóg

Mali ulicznicy, Alejka FORUM, Park Chopina:

1W0C7761

W niedzielę (31.07) w Parku Chopina o 16:00 autorki projektu „I co było dalej” opowiedzą swoje „Małe historie”. Pomysł na projekt zrodził się z miłości do dzieci, do teatru, do lalek, z sentymentu do historii z cyklu “Poczytaj mi, mamo”… i z czegoś, co dziś możemy nazwać ciekawością twórczą. Ideą projektu było stworzenie spektaklu dla dzieci jako efektu poszukiwań i inspiracji zrodzonych w bezpo- średnim kontakcie z najmłodszym widzem oraz stworzenie platformy do współpracy na linii rodzice – pedagodzy – artyści.

Twórcy: Natalia Leszczyńska , Anna Szawiel, Katarzyna Mazurek

Strefa warsztatów:

Sobota, 30 lipca, 10:00 – 16:00 – Przystanek Śniadanie, ETNOBAZAR, joga na trawie, kreatywne i twórcze warsztaty Fabryka Kultury.

Niedziela, 31 lipca, 11-16:00 – ETNOBAZAR, SłodkieŻycie, warsztaty Hapijama Fun Art i Lufcik na Korbkę & Baśnie na Warsztacie:

basnie na warsztacie

Hapijama Fun Art – zajęcia z cieszącego się coraz większą popularnością nurtu new circus  z wykorzystaniem rekwizytów kuglarskich i innych zabawek zręcznościowych. Zajęcia ruchowe oparte na sztuce cyrkowej z elementami żonglerki, ekwilibrystyki, przyrządów zręcznościowych pomagają budować koordynację, sprawność i świetnie nadają się na trening i do zabawy. Dla uczestników w każdym wieku.

Baśnie na Warsztacie – Mateusz Świstak w akcji. Prezentacja zestawu baśni w aktorskiej, dynamicznej formie. W trakcie spotkania, pracuje nie tylko wyobraźnia – angażowane jest całe ciało i aparat mowy. Zajęcia mają charakter edukacyjno-rozrywkowy.

 

Uliczna Bitwa Fotograficzna, Park Chopina, 30 lipca godzina 21:00

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Juror – wybitny fotograf, organizatorzy z magazunu PokochajFotografie.pl, mniej więcej setka uczestników, tłum obserwatorów żądnych emocji i pięknych obrazów, piękna pogoda, bardzo cenne nagrody i dobra rozrywka, czyli wszystkie niezbędne składniki udanej Ulicznej Bitwy Fotograficznej. W tym roku jurorem będzie Tomasz Tomaszewski – polski fotograf, twórca fotografii prasowych. Współpracownik magazynu National Geographic (jego zdjęcia znalazły się w zbiorze najlepszych fotografii NG); wykładowca fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech. Ma w dorobku liczne wystawy indywidualne w kraju i za granicą, polskie i obcojęzyczne książki, m.in. Cyganie polscy (1982), Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (1993), W poszukiwaniu Ameryki (1994). Został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Teatr KTO „Peregrinus”, Rynek, 31 lipca, 18:00

Peregrinus_©Filip Rudnicki (21)

Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku. Współczesny Everyman, którego życie „zawieszone” jest pomiędzy Domem a Pracą w korporacji „drogę przez życie” identyfikuje z „drogą do pracy”.Peregrynacja w poszukiwaniu sensu jawi się jako mozół dnia powszedniego, odarty z duchowości, miłości i piękna. Świat Peregrinusa, to cywilizacja „cyfrowa” – smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią – konsumpcją. Domem Peregrinusa XXI w. jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej. Homo Peregrinus to sformatowana jednostka ludzka, wyzuta z uczuciowości, przewidywalna i pozbawiona indywidualnych cech.

Reż. Jerzy Zoń

Peregrinus_©Filip Rudnicki (23)

[publikacja 28 lipca 2016]

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl