Super Bajtel

Ekowakacje z gliwicką biblioteką

Na wakacje Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach przygotowała wiele letnich atrakcji łącząc przyjemne z pożytecznym. A dokładniej, to organizowane gry, warsztaty czy wystawy będą poza umilaniem letniego czasu także edukować najmłodszych o ochronie środowiska i ekologii.


Zajęcia z programu będą odbywać się w wybranych filiach biblioteki i na świeżym powietrzu. Są one na tyle zróżnicowane, że znajdą się w nich atrakcje zarówno dla uzdolnionych plastycznie, spragnionych wiedzy o świecie czy tych zainteresowanych technologią.

Spędzając lato z biblioteką dowiemy się na przykład jak wykorzystać nasze stare skarpetki zamiast wyrzucać je do śmieci, zrobić breloczki do kluczy z pestek czereśni czy nauczyć się tworzyć ekobukiety z kwiatów polnych poznając przy tym ich rodzaje.

Atrakcją trwającą całe lato (01.07 – 31.08) będzie mobilna gra terenowa: „Ekoprzygoda w Stumilowym Lesie”. Najmłodsi wraz z rodzicami mogą dołączyć do Kubusia i jego przyjaciół pomagając im znaleźć chochliki, które zaśmiecają Stumilowy Las i nauczyć je jak dbać o przyrodę otrzymując w zamian ekoodznakę. Więcej informacji na temat gry znajduje się na stronie MBP: https://biblioteka.gliwice.pl/ekoprzygoda-w-stumilowym-lesie-gra-w-actiontrack/

Dodatkowo niektóre zajęcia językowe są także skierowane dla najmłodszych z Ukrainy, którzy będą mogli poznać nowe słownictwo.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram wraz z filiami, w których odbywają się zabawy można znaleźć na stronie biblioteki: https://biblioteka.gliwice.pl/ekowakacje-w-bibliotece/

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc biblioteka prosi o ich rezerwowanie.

Źródło: MBP Gliwice

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl