Super Bajtel

Dzień Otwarty Fabryki Naukowców

W Fabryce Naukowców rusza 10 edycja Akademii Młodych Naukowców, czyli cyklu zajęć z robotyki i programowania, których celem jest rozwijanie w dzieciach i młodzieży pasji do nauk ścisłych. Warto zapoznać się z ofertą tej uznanej gliwickiej szkoły programowania podczas Dnia Otwartego, który odbędzie się 19 września w siedzibie, przy ul. Ziemowita 1 w Gliwicach (obok Katedry).


Zajęcia w Fabryce Naukowców prowadzone są od 10 lat. Przyświeca im idea nauki poprzez zabawę, a to – jak wiadomo – sprawua, że dzieci bardzo chętnie i szybko się uczą. Do Akademii przyjmujmowane są dzieci, które ukończyły 5 rok życia.

– Zajęcia są naszym autorskim projektem, dopasowane są do wieku i zainteresowań uczestników, a także realizowane na najnowocześniejszych zestawach edukacyjnych – wyjaśnia Katarzyna Janus, właścicielka Fabryki Naukowców.

Wszystkie osoby ciekawe jak przebiegają zajęcia oraz chcące sprawdzić, czy dziecko sobie poradzi oraz czy spodobają mu się zajęcia, mogą wziąć udział w Dniu Otwartym, zaplanowanym na 19 września w Gliwicach.

Podczas Dni Otwartych każde dziecko będzie mogło bezpłatnie wziąć udział w przykładowych zajęciach na swoim poziomie. Każde dziecko będzie mogło zmierzyć się z budową i programowaniem prawdziwych robotów ze specjalnych Klocków LEGO oraz zaprogramować swoją pierwszą grę a po zakończonych zajęciach otrzyma Dyplom.

– Rodziców w tym czasie zapraszamy na spotkanie przy kawie, podczas którego przedstawimy program kursów semestralnych, opowiemy co dokładnie robią dzieci na zajęciach, czego się uczą oraz jakie umiejętności zdobywają i rozwijają podczas zajęć – dodaje Katarzyna Janus.

Udział w Dniach Otwartych jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację. Spotkanie dla Rodziców jest nieobowiązkowe i nie wymaga wcześniejszego potwierdzenia.

Harmonogramy zajęć:

Młody Konstruktor (od 5 roku życia do 1 klasy) – Budowa i programowanie robotów

19 września (sobota) w godz. 9:00 – 10:00, 13:30 – 14:30

Młody Programista (klasy 2-3) – Budowa i programowanie robotów z Lego WeDo oraz programowanie gier w Scratch’u

19 września (sobota) w godz. 10:30 – 11:30

Młody Koder (klasy 3-5) – Programowanie gier w Scratch’u 2.0

19 września (sobota) w godz. 12:00 – 13:00

Młody Inżynier (klasy 4-6) – Budowa i programowanie robotów Lego Mindstorms EV3

19 września (sobota) w godz. 15:00 – 16:30

Koder Ekspert (klasy 5-7) – Programowanie w języku Python

19 września (sobota) w godz. 17:00 – 18:30

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ

Szczegółowe informacje i terminy kursów semestralnych znajdują się na stronie: SPRAWDŹ

Dodatkowe pytania zadać moża mailowo: bok@fabrykanaukowcow.pl lub telefonicznie: 604 339 781.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl