Super Bajtel

Dzieci z Gliwic wręczały „mandaty”

W dniach 16-22 września prowadzona jest akcja Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Główny cel to przede wszystkim realizacja założenia WIZJI ZERO, czyli dążenie do liczby zero w wypadkach drogowych oraz ofiarach śmiertelnych, a także promowanie wśród kierujących świadomej i odpowiedzialnej jazdy. Zaangażowane w akcję są wszystkie podmioty, które na co dzień zajmują się zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


ROAD SAFETY DAYS to wspólne działania podmiotów dbających o bezpieczeństwo na drogach, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL i prowadzone we wszystkich europejskich krajach. Akcja wspierana jest między innymi przez Komisję Europejską oraz Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). 

18 września funkcjonariusze gliwickiej drogówki zaplanowali na drogach działania profilaktyczne z udziałem przedszkolaków. Policjanci prowadzili kontrole na różnych ulicach Gliwic i powiatu. Niektórym patrolom towarzyszyły maluchy z przedszkoli, które wcześniej przygotowały rysunki z przesłaniem do kierowców – prośbą o bezpieczne prowadzenie pojazdów. Część kierujących, zatrzymana na wykroczeniu, zamiast mandatu miała szansę otrzymać policyjne pouczenie i wspomniane rysunki od dzieci. 
Do wspólnego promowania bezpieczeństwa w mieście włączył się między innymi Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach. Na elektronicznych tablicach wyświetlany był dzięki temu spot akcji i apel do sumienia kierujących.

źródło: KMP w Gliwicach

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl