Super Bajtel

Dlaczego liczba samobójstw wśród dzieci i młodzieży w Polsce rośnie? – konferencja online

2 października, w godz. 15.30-19.00,  w budynku hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice, odbędzie się konferencja  pt. „Dlaczego liczba samobójstw wśród dzieci i młodzieży w Polsce rośnie?“ organizowana przez poseł na Sejm RP Martę Golbik, przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży we współpracy z zespołem „Brain, mind and pain“ działającym przy Parlamencie Europejskim.

Na spotkaniu obecna będzie pani wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, członkowie Sejmowego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży – Marta Golbik, Grzegorz Napieralski, Joanna Mucha, poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Duda, parlamentarzyści oraz przedstawiciele instytucji, a także placówek edukacyjnych.

Celem organizacji konferencji jest zwrócenie uwagi na problem wzrastającej liczby samobójstw, problemów związanych z działaniem systemu opieki psychiatrycznej młodych ludzi oraz dyskusji na ten temat. Podczas konferencji wraz z zaproszonymi gośćmi, wybitnymi specjalistami w dziedzinie psychiatrii, psychologii i pedagogiki dziecięcej poruszona zostanie kwestia zdrowia psychicznego dzieci oraz młodzieży w 3 obszarach: z perspektywy młodego człowieka w obliczu bezsilności, z perspektywy leczenia, oraz z perspektywy przedstawicieli instytucji.

Transmisję na żywo oglądać można na profilu Marty Golbik, pod adresem https://www.facebook.com/GolbikMarta

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl