Super Bajtel

„Cały świat Romy” – dobry czas z kinem i rodziną

Lubisz dobre kino? Lubisz swoje dziecko? Jeśli tak, a do tego zależy Ci na wspieraniu rozwoju dziecka oraz rozwijaniu swoich umiejętności wychowawczych, to ten projekt jest właśnie dla Ciebie. A w jego ramach, 23 listopada (w sobotę) zobaczyć będzie można „Cały świat Romy” a po nim wziąć udział w oryginalnych warsztatach „Na styku pokoleń – czyli o tym co możemy czerpać z relacji rodzinnych.”


Na warsztatach rodzice dzięki dzieciom będą w bezpiecznej atmosferze humoru i zabawy stawać się jeszcze lepszymi rodzicami, a dzieci za sprawą rodziców jeszcze mądrzejszymi dziećmi. Propozycja skierowana jest do dzieci (9/10-12 lat) oraz ich rodziców, opiekunów.

Warsztaty poprowadzą:

Dagmara Suma –pedagog społeczno-kulturowy, trenerka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Absolwentka Studium Reintegracji Społecznej Polskiego Towarzystwa Psychoprofilaktycznego. Obecnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Prywatnie żona, mama dwóch synów i właścicielka dwóch kotów.

Marcin Drzazga – pedagog, trener warsztatu psychoedukacyjnego, reżyser teatru dzieci i młodzieży PWST we Wrocławiu, wykładowca akademicki.  Współautor programów profilaktycznych rekomendowanych przez PARPĘ i ORE. Prywatnie mąż, tata córki i syna, właściciel dwóch psów.

Bilety: 12 z / film, 8 zł / warsztat
Konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina; 32 238 25 01, biuro@amok.gliwice.pl

 ————————————————————————————————————-

CAŁY ŚWIAT ROMY

Romy codziennie po szkole idzie do babci. Niektórym może się wydawać, że oznacza to zabawę i dobrze spędzony czas. Nie dla Romy. Babcia Stine jest zajęta pracą w swoim salonie fryzjerskim i bywa bardzo surowa. Ale wszystko się zmienia, gdy Romy odkrywa zupełnie inne oblicze staruszki. Z czasem między babcią i wnuczką nawiązuje się szczera, pełna troski relacja, podszyta przeczuciem nadchodzącej utraty. Wzruszająca, międzypokoleniowa opowieść o pomocy, zrozumieniu i chorobie.

Nagroda Frankfurter Buchmesse za najlepszą ekranizację literacką dla dzieci i młodzieży, Wyróżnienie Jury Dzieci oraz Jury Rodziców, Nagroda Główna SKSiL – Festiwal Kino w Trampkach 2019. Nagroda Jury ECFA oraz wyróżnienie Jury Twórców – 6. MF Kino Dzieci

kategoria wiekowa: 9 +

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl