Super Bajtel

Wystawa „Puzzle i łamigłówki” w Silesii

Uwielbiacie łamigłówki, puzzle i przewrotne zagadki nie do odgadnięcia? Mamy dla Was dobrą wiadomość! Aż do 14 lutego w Silesia City Center potrwa niezwykła, interaktywna wystawa „Puzzle i łamigłówki”, stworzona przez naukowców z pierwszego na świecie muzeum matematyki.  To nasza niespodzianka dla dzieci i młodzieży z okazji ferii.

Przez 2 tygodnie każdy, kto odwiedzi Silesia City Center będzie mógł spróbować swoich sił w tych skomplikowanych grach.  W Silesii stanie blisko 40 punktów m.in. z puzzlami 2D i 3D, specjalnymi labiryntami i grami zręcznościowymi,  uczestnicy zabawy będą mogli wcielić się także w Alana Turinga i złamać sekretny kod w wirtualnym krypteksie.
Ponad to na wystawie pokazane zostanie także mające aż 108 tys. znaków najdłuższe na świecie, spisane rozwinięcie liczby Pi. Prawdziwą gratką wystawy będzie także olbrzymia interaktywna tablica, na której  rozwiązać będzie można skomplikowane zadania logiczne stworzone przez matematyków. Prawdziwą gratką będzie jednak Smart Board – interaktywna tablica, na której będzie można rozwiązać nietypowe zadania z zakresu… rozrywkowej matematyki.  Dla najmłodszych powstanie z kolei specjalna strefa Puzzle Kids z minisudoku i testerem dźwięków. Wystawa „Puzzle i łamigłówki” będzie pierwszą tego typu wystawą na Śląsku, która połączy w sobie matematykę i logikę z zabawą. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

„Puzzle i łamigłówki”
Silesia City Center
Plac Śląski i Plac Gwiazd
30 stycznia –14 lutego
Wstęp wolny

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl