Super Bajtel

Wystawa fotografii portretu dziecięcego „Czary-mary”

W Stacji Artystycznej Rynek oglądać można wystawę fotografii portretu dziecięcego „Czary- mary”.

Portrety dzieci autorstwa Eweliny Pniewskiej pokazują jak bardzo my dorośli jesteśmy oczarowani, a wręcz zaczarowani beztroskim sposobem bycia naszych milusińskich. Malarskie portrety dzieci, które stanowią wyjątkowy, pojedynczy obraz. Autorka z sobie tylko znaną mocą ulega czarowi małych modeli. Wystawa jest bogata w fotografie nigdzie wcześniej nie publikowane. Autorka podczas spotkania opowie jak szczerość dzieci wpływa na jej twórczość.

Ewelina Pniewska to fotografka z premedytacją tworzy portrety piktorialne w konwencji konceptualnej, tak aby każdy czuł tą wyjątkowość, którą przedstawia w swoich kadrach.
Znajomość różnych technik fotograficznych pozwala jej na indywidualne pokazanie każdego ze swoich modeli i modelek. Próżno w tych kadrach doszukiwać się socjologicznych wartości. Nadrzędnym celem autorki jest tworzenie czystych, prostych i bardzo estetycznych kadrów.

Ewelina Pniewska. Urodzona w Nysie 8.12.1973r. od dziecięcych lat przejawiała cechy artysty. Ojciec Eweliny, Kazimierz wspomina, że już jako mała dziewczynka miała ciekawe spojrzenie na życie. „Kochała wszystkie stworzenia tego świata…. prócz komarów, i tak jest do dziś” śmieje się do dziś wspominając jej dzieciństwo.
W wieku 8-10 lat odkryła w sobie zamiłowanie do rysunku, co przerodziło się w późniejszym czasie w pasję do fotografii analogowej. Do dziś z miłością stosuje czarno-białe kadry.
Niepoprawna optymistka życiowa, wierząca w dobroć ludzi z wielką empatią budowała doświadczenie zawodowe i życiowe, które nauczyło ją dystansu do siebie co owocuje dużym poczuciem humoru.
Współpracuje z artystami sceny muzycznej i kulturalnej w kraju i zagranicą. Pracuje nie z pasji, z głębokiej, świadomej i dojrzałej miłości do fotografii. Swoje prace wystawiała w wielu galeriach poza granicami naszego kraju.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl