Super Bajtel

Wygraj choinkę, upiecz pierniki i wesprzyj chorych

Świąteczny konkurs z choinkami do wygrania, pieczenie pachnących pierników, magiczna fabryka ozdób choinkowych, a także szansa na przedświąteczne wsparcie ciężko chorych. W najbliższych dniach Centrum Handlowe Europa Centralna zaprasza na przedświąteczne atrakcje dla całych rodzin.


Grudzień to jeden z najbardziej wyczekiwanych miesięcy w roku. Podczas gdy dzieci wypatrują wizyty Świętego Mikołaja, dorosłych ogarnia szaleństwo świątecznych zakupów. Aby poczuć magię świąt, gliwickie Centrum Handlowe Europa Centralna przygotowało atrakcje zarówno dla małych, jak i tych nieco starszych klientów.

Odwiedź magiczną krainę

15-16 grudnia Centrum Handlowe Europa Centralna zamieni się w świąteczną krainę pierników, prezentów i zabawy. Każde dziecko otrzyma bilet, który będzie kasowany na trzech stacjach. Na pierwszej, „Wypiekowo”, upieczone zostaną pachnące pierniki.
Mali uczestnicy poznają przepis na ciasto, wytną ulubiony kształt wybraną foremką i spróbują jak smakują. Kolejnym przystankiem będzie „Ozdobnikowo”. Dzieci znajdą tutaj jadalne dekoracje, którymi ozdobią pierniki. Dzięki kolorowym materiałom zapakują je na prezent lub ozdobę na choinkę. „Ozdobnikowo” zajmie się również produkcją zabawek, stroików
i bombek świątecznych, które mali uczestnicy zabiorą do domu. Na trzeciej stacji
– „Prezentowo” – dzieci wezmą udział w świątecznych zabawach, quizach
i konkursach, między innymi skakania na girlandzie, rozpoznawania kolęd czy na najdłuższy łańcuch. Nagrodami będą czekoladowe mikołaje, słodycze i naklejki odblaskowe.
Po zakończeniu zabawy każdy uczestnik otrzyma dyplom świąteczny.

Wesprzyj chorych

15 i 16 grudnia Europa Centralna razem z fundacją DKMS stworzą również okazję do wykonania szlachetnego uczynku, który może uratować życie. W tym czasie w centrum

 

 

 

 

handlowym pojawi się specjalne stoisko, przy którym każdy będzie mógł zarejestrować się do bazy dawców szpiku.  Jedną z osób, dla której w tym dniu będzie poszukiwany dawca jest 28-letnia Judyta z Zabrza, która choruje na ostrą postać białaczki i 6-letniego Bartka również z Zabrza. U chłopca wykryto wrodzoną Stomatocytozę. – Tylko w Polsce co godzinę ktoś słyszy, że ma białaczkę czy inny nowotwór krwi. Niestety jedynie 25% pacjentów ma szczęście znaleźć dawcę we własnej rodzinie. Dlatego takie akcje i każdy nowo zarejestrowany dawca naprawdę ratują życie innym – tłumaczy Justyna Kołaczek z Fundacji DKMS.

Całość zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu
z wewnętrznej strony policzka. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Wygraj żywą choinkę

Tuż przed świętami, od 19 do 21 grudnia, Europa Centralna zaprosi również do świątecznej zabawy. Osoby, które w tym czasie zrobią zakupu i okażą paragon za minimum 150 zł, otrzymają specjalny numerek. O każdej pełnej godzinie odpowiedzą na nietypowe świąteczne pytania. Trzy osoby z najlepszymi wynikami wygrają choinki, które zabiorą ze sobą do domu.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl