Super Bajtel

Wirtualna przygoda Kleksa

Bajka Panka Kleksa 3 lutego uruchomi pierwszą taką w Polsce innowacyjną platformę – Wirtualną Przygodę Pana Kleksa. Ta skierowana do najmłodszych, rozgrywająca się w wirtualnym świecie zabawa jest rozszerzeniem stacjonarnej działalności popularnej „Bajki”. Decydując się na zakup biletu, otrzymujemy dostęp do rozgrywki na żywo, stawiającej na zabawę, rozwój i edukację dzieci.


Wirtualna Przygoda Pana Kleksa zabierze najmłodszych w podróż po krainach znanych z kart powieści Jana Brzechwy (takich jak Królestwo Bajdocji, Ostatni Rezerwat i Kraina Szpaka Mateusza). Uczestnicy stworzą swoje własne avatary i pod czujnym okiem Profesora Kleksa (w rolę którego wciela się przewodnik Bajki Pana Kleksa) wyruszą na poszukiwania zaginionych Magicznych Guzików, rozrzuconych po całym wirtualnym świecie przez psotliwego przyjaciela pana Kleksa – Beboka. Rozgrywka na żywo obfituje w liczne quizy, zagadki i wyzwania. Podczas przygody uczestnicy znajdą również Kryształy Wiedzy, zawierające naukowo-historyczne ciekawostki.

Ramy wirtualnego świata to jedynie punkt wyjściowy zabawy. Kluczową rolę odegra w niej wyobraźnia i aktywność uczestników oraz przewodników. Zabawa nie opiera się na wcześniej ustalonym scenariuszu, a jest przede wszystkim wynikiem wyobraźni uczestników oraz przewodnika. Dzięki temu żadna wizyta w bajce nie będzie taka sama. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce.

Jak mówi Krzysztof Tkaczyk, dyrektor kreatywny firmy New Amsterdam, odpowiedzialnej za powstanie Wirtualnej Przygody Pana Kleksa: „Technologia w tej przygodzie to jedynie narzędzie pomagające uruchomić wyobraźnię, wyzwolić wspólne emocje oraz podkreślić prawdę opowieści – na tym polega prawdziwy storytelling.”  

W zabawie może wziąć udział do 20 uczestników (choć logować można się pojedynczo, a nie jedynie zorganizowanymi grupami), a nad wszystkim czuwa wykwalifikowany przewodnik, który wciela się w rolę Pana Kleksa lub królowej Aby. Sprawia to, że rozrywka jest przemyślana i wartościowa, a dzieci nie są pozostawione same sobie w wirtualnym świecie. Biletowany dostęp gwarantuje udział w bezpiecznej rozrywce, w której uczestnicy nie są anonimowi.

Ważnym elementem Wirtualnej Przygody jest wykorzystanie przestrzennego dźwięku. Wszyscy uczestnicy mogą rozmawiać ze sobą bez pośrednio za pomocą mikrofonów, a nawet tworzyć specjalne pokoje, przeznaczone do rozmów w mniejszych grupach. Sprzyja to nawiązywaniu nowych znajomości między rówieśnikami, co jest szczególnie cenne w sytuacji ograniczenia możliwości spotkań na żywo.

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa to inicjatywa Bajki Pana Kleksa w Katowicach, pierwszej w Polsce Wytwórni Kultury, Nauki i Zabawy. Od otwarcia w grudniu 2019 w katowickiej Fabryce Porcelany, cieszyła się dużym zainteresowaniem rodzin z całej Polski.

„Pandemia zaskoczyła nas po czterech miesiącach od otwarcia. Byliśmy świadomi, że w tak krótkim czasie nie byliśmy w stanie zbudować rzeszy fanów, którzy pomogą nam przetrwać ten niezwykle trudny czas. Początkowo byliśmy przerażeni sytuacją, ale bardzo szybko rozpoczęliśmy działania w sieci.”, mówi Grzegorz Pietraszewski, założyciel i pomysłodawca Bajki Pana Kleksa. 

Zwieńczeniem przeprowadzonych z sukcesem spotkań, akcji i eventów online stała się Wirtualna Przygoda Pana Kleksa. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Decydując się na zakup biletu otrzymujemy aplikację do pobrania oraz dostęp do 60 minut zabawy na żywo w towarzystwie bajkowego przewodnika.

Wirtualna Przygoda zostanie uruchomiona już 3 lutego. Bilety w cenie 29 zł są dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej https://bajkapanakleksa.pl/wirtualna-przygoda-pana-kleksa/. Do uruchomienia aplikacji wymagany jest komputer z systemem Windows 10.

Projekt jest realizowany w ramach Działania 3.2 „Innowacje w MŚP” w ramach Osi Priorytetowej III „Konkurencyjność MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl