Super Bajtel

Turnieju Piłkarskiego EC CUP

To pierwsze takie zawody piłkarskie w Gliwicach! Już w czerwcu rusza Turniej Małych Zwycięzców o Puchar EC dla uczniów z lokalnych szkół podstawowych organizowany przez Europę Centralną. To będzie szansa dla młodych piłkarskich talentów, zabawa oraz wielka sportowa przygoda! Drużyny powalczą o puchar Europy Centralnej oraz wartościowe nagrody! Bezpłatne zapisy dla szkół trwają do 8 czerwca.

Organizowany przez Centrum Handlowe Europa Centralna Turniej Małych Zwycięzców o Puchar EC to lokalne mistrzostwa dla gliwickich szkół podstawowych. Tego typu zawodów w mieście jeszcze nie było! Turniej ma być szansą zaprezentowania się przez młodych adeptów piłki nożnej, sportową przygodą oraz wydarzeniem integrującym uczniów z gliwickich szkół. Rozgrywki organizowane są dla uczniów z klas 5 i 6, którzy urodzeni są w latach 2005 i 2006. Mecze rozgrywane będą między piłkarskimi „trójkami”, czyli na boisku może przebywać maksymalnie 3 członków jednej drużyny bez bramkarza. Każdy mecz będzie podzielony na dwie połowy od 3 min do 10 min – w zależności od fazy turnieju. Zawody podzielone będą na dwa etapy. Pierwszy to rywalizacja wewnętrzna w szkołach. W nich zostaną wyłonione po dwie najlepsze drużyny z każdej szkoły, które spotkają się ze sobą w turnieju finałowym. Ten odbędzie się na specjalnym boisku o wymiarach 10 X 15 m przygotowanym na terenie Centrum Handlowego Europa Centralna. W zawodach biorą udział szkoły podstawowe z Gliwic, a zapisy trwają do 8 czerwca i są bezpłatne. Na najlepsze drużyny czekają wartościowe nagrody! Zespoły, które zajmą pierwsze, drugie i trzecie miejsce w turnieju finałowym otrzymają nagrody o wartości kolejno: 700zł, 300zł, 200zł (kwota na drużynę). Wyróżnieni zostaną również: najlepszy piłkarz turnieju, najlepszy strzelec oraz najlepszy bramkarz.

Harmonogram turnieju:

30.05 – 08.06.2018 – Zapisy

Czas przeznaczony na dokonanie zapisów do turnieju przez szkoły podstawowe
w Gliwicach.

 

9-10.06.2018 – Eliminacje

Faza rozgrywek przeprowadzana w szkołach z wykorzystaniem infrastruktury szkoły.

 

15.06.2018 – Ceremonia losowania turnieju finałowego

Losowanie grup finałowych wzorem tych z Mistrzostw Świata. Planowane jest stworzenie 4 grup, w których zmierzą się najlepsze drużyny z różnych szkół.

16.06.2018 – Turniej finałowy, godz. 10.00-16.00.

Więcej informacji, regulamin oraz zgłoszenia na stronie turnieju: www.pucharec.eu

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl