fbpx
Super Bajtel

Teatralne niedziele w Łaźni Łańcuszkowej

Niedziela, tuż przed godziną 16:00, zabrzańską ulicą Wolności szybciutko, z widocznym podekscytowaniem śpieszą do Łaźni Łańcuszkowej dzieciaki, w towarzystwie nie mniej zadowolonych opiekunów. Już za kilka chwil znajdą się w magicznym świecie – otoczeni dziedzictwem industrialnym Łaźni, zanurzą się w teatrze.
A wiadomo, że teatr jest po to, by wszystko było inne, niż dotąd…


„Teatralne niedziele” to pełnowymiarowe spektakle kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę, oparte czasem na motywach śląskich legend, innym razem wykorzystujące podania z innych części kraju, czy świata. Z udźwiękowieniem na żywo oraz z wykorzystaniem różnych technik teatralnych. Dodatkowej, niesamowitej aury dodaje tym historiom fakt, że twórcy spektakli zabierają widza w świat lalek, masek, baletu, kuglarstwa i przeróżnych niekonwencjonalnych form wywodzących się z antycznych i średniowiecznych tradycji scenicznych.

W niedzielę 13 października o godz. 16:00, widzowie spotkają się z „Teo, śląskim dinozaurem”, który w muzyczny sposób opowie wszystkim zabawną historię o przyjaźni, akceptacji oraz o tym, dlaczego smoki nie latają. Przedstawienie ma charakter familijny.

Wydarzenie na portalu Facebook. 13.10.2019, godz. 16:00, Łaźnia Łańcuszkowa ul. Wolności 408, Zabrze

https://www.facebook.com/lufciknakorbke/

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl