fbpx
Super Bajtel

Shrek – baśń w Mrowisku

Najnowsza propozycja Teatru Profilaktycznego ALERT to baśń o tolerancji,na motywach znanej i lubianej na całym świecie książeczki „Shrek” Williama Steiga. Zobaczyć ją będzie można w poniedziałek, 25 listopada o godz. 18.00 w CKS Mrowisko.


Tym, co łączy ten spektakl z kinowym „Shrekiem” – jest właśnie postać tytułowego bohatera – dość odrażającego ogra o gołębim sercu i specyficznych manierach.
W tej bajce nic nie jest normalne, klasyczne i schematyczne, gdyż sama rodzina, w której na świat przychodzi Shrek, nie jest rodziną typową. Odpychające ogry, które nie znają zasad savoir vivre, a ich przyzwyczajenia mogą powodować gęsią skórkę u wrażliwszych obserwatorów. Czy jednak kąpiel w błocie zamiast w wodzie, przysmaki z dżdżownic i zielony kolor skóry jest istotą tej „egzotycznej” rodziny? Jeśli nie damy się zwieźć temu
co powierzchowne, ujrzymy piękną rodzinę, która darzy się szacunkiem, miłością i zawsze może na siebie liczyć.
I właśnie na tym pragną się skupić pomysłodawcy przedstawienia – chcą zachęcić do patrzenia w głąb, do zaglądania w serca, do poznawania drugiego człowieka, a nie odrzucania go powodowanego stereotypami i tym, co widać na zewnątrz.
Dzieci uczą się najłatwiej i najszybciej, dlatego poprzez odpowiednią edukację można wyrobić w nich właściwe postawy wobec własnych słabości i wobec innych.


Więcej o spektaklu przeczytać można na facebookowej stronie: https://www.facebook.com/events/1219394835059287/

Bilety w cenie 25 zł
Do zakupienia w kasie CKS MROWISKO
Kasa 32 237 19 63

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl