fbpx
Super Bajtel

Rzecznik Praw Dziecka apeluje do nauczycieli: podnieście stopnie o jeden

Niespodziewany apel do nauczycieli na antenie Radia Zet wystosował Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka. Poprosił, by oceny podniesione zostały o jeden stopień i żeby wszyscy uczniowie otrzymali promocję do kolejnej klasy.


– Mój apel, jako Rzecznika Praw Dziecka, jest taki, żeby nieco złagodzić te konsekwencje (przyp. związane z nauczaniem zdalnym). Na radach pedagogicznych do tych arytmetycznych wyników, które wychodzą z ocen jednostkowych, sprawdzianów, klasówek po prostu zróbmy „plus jeden”. Proszę o to, by oceny dla wszystkich uczniów w Polsce, były „plus jeden”, od Rzecznika Praw Dziecka i od was, drodzy nauczyciele, żeby wszyscy mieli promocję do następnej klasy, żeby we wrześniu, gdy zaczniemy nowy rok, wszyscy mogli zacząć z czystą kartą i dobrymi humorami. Żeby ten trudny okres ostatnich trzech miesięcy nie był podstawą do tego, by któryś uczeń miał problemy z promocją. Prośba – „plus jeden” w ocenianiu i wszyscy we wrześniu, mam nadzieję, nadrobimy ten stracony czas – mówi Pawlak.

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Gosc-Radia-ZET/Podniesienie-ocen-i-promocja-wszystkich-uczniow-do-nastepnej-klasy.-Rzecznik-Praw-Dziecka-apeluje

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl