fbpx
Super Bajtel

Ruby Camp – bezpłatne półkolonie z programowaniem

Sześć lat temu kilku programistów z gliwickiej firmy Fractal Soft (https://fractalsoft.org/pl) zaangażowało się w prowadzenie bezpłatnych zajęć dla dzieci. Od tego czasu wraz z Fundacją CoderDojo Polska działają jako CoderDojo Gliwice. Uczą dzieci technologii, programowania, tworzenia grafiki, budowania gier, sterowania robotami. W tym roku dodatkowo organizują letnie półkolonie pod nazwą RubyCamp, skierowane do kilkunastoletnich dzieci.

– Będziemy uczyć programowania w Ruby, podstaw algorytmów i trików matematycznych. Zajęcia podzieliliśmy na 3 turnusy, po 4 dni każdy (od wtorku do piątku) – wyjaśniają.

Czym są półkolonie RubyCamp?

RubyCamp to nowa forma zajęć z programowania. Nacisk położony jest na umiejętności praktyczne i systematyczność. Programowanie trzeba ćwiczyć, aby dążyć do doskonałości.

Proste problemy rozwiązywane są w prosty sposób, dlatego wybór padł na język programowania Ruby. W swojej składni Ruby przypomina język angielski przez co jest bardzo czytelny.

Co oznacza nazwa RubyCamp?

Nazwa RubyCamp to zlepek dwóch słów: Ruby i Camp. Ruby to obiektowy język programowania. Camp z angielskiego oznacza obóz, czyli w tym przypadku półkolonie. Organizatorzy chcą, aby nazwa nawiązywała do dyscypliny i chęci nauki.

Kto organizuje RubyCamp?

W jakich terminach planowane są półkolonie RubyCamp?

RubyCamp ma być intensywnym wprowadzeniem do programowania w Ruby. Dlatego organizatorzy proponują 3 różne turnusy. Pojedynczy turnus składa się z 4 dni (od wtorku do piątku). W każdy dzień zajęcia odbywać się będą się od 10:00 do 13:00.

Proponowane terminy turnusów:

  • 25-28 czerwca 2019
  • 02-05 lipca 2019
  • 09-12 lipca 2019

Gdzie dokładnie będzie odbywać się RubyCamp?

Zajęcia odbywać się będą pod adresem:

Filia GCOP (Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych)
Centrum Wolontariatu
ul. Zwycięstwa 1/1
44-100 Gliwice

Jak przygotować się na zajęcia?

Trzeba przynieść ze sobą swój laptop. Półkolonie odbywają się w formule BYOD (Bring Your Own Device). Chcemy, aby każdy pracował na własnym sprzęcie. Dzięki temu uczestnicy mogą rozwijać swoje zainteresowania również w domu. Ważne jest, aby dziecko mogło samodzielnie instalować potrzebne oprogramowanie. Proszę więc sprawdzić, czy dziecko ma odpowiednie uprawnienia.

Ile to kosztuje?

Zajęcia są za darmo! Nie oznacza to wcale, że zajęcia RubyCamp nic nie kosztują. Dla mentora głównym kosztem jest jego czas oraz wysiłek przygotowania zajęć i ich prowadzeniu. Kosztem dla uczestników jest systematyczne uczestnictwo i skupienie na nauce programowania.

Pierwsze zajęcia w ostatnim tygodniu czerwca. Można się już zapisywać na stronie internetowej:
https://blog.fractalsoft.org/pl/szkolenia/rubycamp/?utm_source=web&utm_medium=superbajtel

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl