Super Bajtel

Przy ul. Elżbiety powstała BAZA. Zbudowały ją dzieci przy pomocy przyjaciół

Budowa bazy zaczęła się od tego, że pedagodzy ze Stowarzyszenia GTW spotkali grupę chłopców z ul. św. Elżbiety, którzy samodzielnie starali się zagospodarować swoje podwórko, na którym brakowało infrastruktury dla dzieci. Chłopcy sami zbudowali dwie bazy i huśtawkę, jednak dla ich bezpieczeństwa – za każdym razem trzeba było je usuwać. Szkoda było zignorować taki potencjał u młodych mieszkańców.


Dlatego wychowawcy  z GTW postanowili poszukać możliwości postawienia takiego budyneczku, który będzie spełniać oczekiwania dzieci, ale przede wszystkim – wymogi bezpieczeństwa.

Do współpracy, w ramach projektu Roześmiane Podwórka, włączyli się pracownicy GCOP. Dzięki temu udało się zorganizować budowę: Warsztat Miejski zadbał o to, by od strony technicznej i estetycznej budowa przebiegała pomyślnie, a w dostarczeniu materiałów wsparły akcję firmy Marco oraz Leroy Merlin Arena Gliwice. Głównymi budowniczymi były same dzieciaki, które nie bały się żadnych wyzwań ani narzędzi.

Efekt? Baza, którą możecie zobaczyć na zdjęciach lub na żywo – na podwórku przy ul. św. Elżbiety 5. A także: zaangażowanie mieszkańców, współpraca organizacji, firm i instytucji, wspólne działanie na rzecz mieszkańców Gliwic i przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych. A jeśli coś wydaje się niemożliwe – wystarczy zaprosić do współpracy partnerów.

Tekst: Agnieszka Gabriel

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl