fbpx
Super Bajtel

Prace dzieci z Gliwic mają wystawę w Siemianowicach

Miło nam poinformować, że dziś – 28 lutego o godz. 17.30 w Galerii OKIENKO odbędzie się wernisaż wystawy prac plastycznych gliwickich małych artystów z Pracowni STUDIO ACM w Gliwicach.


Przy jednej z niepozornych uliczek w Śródmieściu Gliwic – przy ul. Lompy 4, w niezbyt atrakcyjnej bramie, mieści się kolorowe miejsce, w którym dzieją się kolorowe rzeczy…

Miejsce to pełne jest pasji i twórczych pomysłów. To pracownia plastyczna Studio ACM. Taki właśnie szyldzik widnieje nad dwiema niedużymi witrynami okiennymi, w których co jakiś czas pojawiają się nowe, ceramiczne wytwory uczestników zajęć plastycznych u Pani Agnieszki. Dzieła wzbudzają radość, a czasem i zachwyt przechadzających się ulicą pieszych. Miłe dla uszu okrzyki czy westchnienia słychać w godzinach przedpołudniowych, kiedy pracownia żyje swoim cichym, porannym życiem. Pani Agnieszka krząta się wtedy i dłubiąc od czasu do czasu w glinie, a czasem malując lub tkając, przygotowuje pomysły na kolejne spotkania z najmłodszymi.

Pracownia ożywia się od południa, kiedy na zajęcia przychodzą dzieci i młodzież. Nie słychać już wtedy okrzyków z zewnątrz, a radosne, pełne zapału szczebiotanie dzieci, które zasypują Panią Agnieszkę nowymi, artystycznymi pomysłami. Pracownia ponownie pustoszeje w godzinach wieczornych, kiedy uczestnicy zajęć sprzątają swoje stanowiska. Dzieci udają się do domów, a Pani Agnieszka, zwana również „Panią od garnków”, do domu.

Kto i kiedy założył pracownię

Założycielką pracowni jest Agnieszka Chrzanowska-Małys, architekt, plastyk i pedagog, która swoją przygodę z twórczością dziecięcą rozpoczęła w sierpniu 2012 roku. Od tego czasu pracownia, dzieciaki oraz właścicielka nieustannie się rozwijają.

Osiągnięcia ACM

  • Studio ACM Agnieszka Chrzanowska-Małys
  • Gliwice, ul. Lompy 4
  • tel. 608 022 262
    e-mail: biuro@studioacm.pl

Od kwietnia 2016 roku mali artyści z ACM biorą udział w konkursach artystycznych, zdobywając nagrody na szczeblach wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Prace podopiecznych ACM prezentowane były na wystawach dziecięcych w całej Polsce oraz za granicą, m.in. w Białorusi oraz Bułgarii. Od 2017 roku mali uczestnicy zajęć biorą udział w Gliwickiej Gali Młodych Talentów, podczas które honorowane są statuetką Zwiastuna – Nagrodą Prezydenta Miasta Gliwice za artystyczne osiągnięcia.

Tekst: ACM

  • Galeria OKIENKO
  • Siemianowickie Centrum Kultury
  • Siemianowice Śląskie, ul. Niepodległości 45

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl