fbpx
Super Bajtel

Policjanci z Gliwic uczą dzieci czym jest hejt

Policjanci z komisariatu w Łabędach postawili przed sobą dodatkowe zadanie profilaktyczne: chcą promować wśród uczniów podstawówek i gimnazjów zachowania bez przemocy oraz uświadomić, czym tak naprawdę jest „hejt”. W trakcie spotkań poruszają też ważny problem przestępstw z nienawiści. Stróże prawa mają nadzieję, że ich działania pomogą poprawić relacje w ramach lokalnej szkolnej społeczności. A w przedsięwzięcie dzielnicowych włączyli się pedagodzy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2.


Zajęcia rozpoczęły się w marcu, potrwają do czerwca. Na każdym z nich, po prelekcji, prowadzona jest dyskusja. Zaś jeszcze w maju, w CSK Łabędź, planuje się zorganizowanie konferencji skierowanej do rodziców, podczas której również poruszony zostanie problem zagrożeń czyhających na młodych ludzi w sieci oraz temat internetowej agresji. Do policjantów dołączy psycholog, który opowie z kolei o pornografii wśród nieletnich.
W planach pokaz pierwszej pomocy dla osób dorosłych – organizatorzy zamierzają przypomnieć zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia czy zdrowia.
Dzielnicowi postawili sobie kilka celów. Przede wszystkim chcą zachęcić uczniów do bezpiecznego korzystania z internetu, zaś do rodziców czy opiekunów zaapelować o poświęcenie dzieciom większej uwagi, jeśli chodzi o korzystanie ze środków masowego przekazu. Mają także nadzieję, że dzięki prelekcjom młodzież nabędzie umiejętności radzenia sobie z problemami w grupie.
W przedsięwzięciu biorą udział cztery szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9, ZSO 2, ZSO 12, SP 29.

(źródło: KMP w Gliwicach)

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl