fbpx
Super Bajtel

Nowe atrakcje w Śląskim Wesołym Miasteczku

W lipcu sezon w Śląskim Wesołym Miasteczku rozkręci się na dobre. Wszystko dzięki ciekawym wydarzeniom oraz tak oczekiwanym przez wielu nowym urządzeniom i atrakcjom. Pierwsze z nich będą miały klimat… cyrkowy.

W strefie wejścia, przy bramie głównej, pojawiły się już konstrukcje urządzeń, które 2 lipca zostaną udostępnione dla gości lunaparku, w ramach pierwszego dużego eventu Happy Kids Festival. Śląskie Wesołe Miasteczko zaprezentuje wówczas atrakcje tematyczne, w klimacie cyrkowym, przeznaczone dla dzieci: Circus Train, Circus Tea Cups, Cyclodrome oraz Carousel of Love.

Trzy strefy zabawy dla najmłodszych
Happy Kids Festival w chorzowskim lunparku odbędzie się po raz pierwszy. Bogaty, różnorodny program podzielony został na trzy strefy tematyczne. W pierwszej – Strefie Artystycznej, gdzie stanie scena, dzieci, pod okiem profesjonalistów, będą mogły przez cały dzień prezentować swoje zdolności taneczne i wokalne. Towarzyszyć im będą celebryci, a wieczorem wystąpi zespół Future Folk. W Strefie Zabawy najmłodsi przeniosą się w świat cyrku, kuglarzy, clownów, magików i ogromnych baniek mydlanych. Będzie też dużo śmiechu i współzawodnictwa w ramach Funny Horse Race Cup.

Ostatnia Strefa – Kreatywna, będzie miała formę ogromnej kolorowanki, gdzie dzieci będą mogły tworzyć i malować. Dodatkową atrakcją będzie tam tworzenie diamentów ze specjalnej masy plastycznej i wypełnianie nimi górniczego wagonika, tak aby pod koniec dnia, wywołać legendarnego ducha kopalni – Skarbnika.

– Chcemy zapewnić najmłodszym uśmiech i zabawę – podkreśla Beata Markiewicz, brand manager Śląskiego Wesołego Miasteczka. I dodaje, że festiwal będzie jednym z trzech dużych eventów, które w tym roku odbędą się w lunaparku. – Dwa pozostałe to Narodziny Legendy w drugiej połowie lipca oraz 57. urodziny lunaparku, na słodko, w formacie Cake Battle, 3 września.

Z kilkunastu metrów do tematycznej zatoczki
W połowie lipca na wprost bramy głównej zostanie uruchomiona pierwsza duża nowość tego lata: Magical Postal Service – rodzinna, 600-metrowa przejażdżka czteroosobowymi samochodami stylizowanymi na lata dwudzieste, po specjalnym torze. Wraz z tą nowością, udostępnione zostanie kolejne urządzenie – Electric Ring, ekstremalna atrakcja, składająca się z dwuosobowych gondol, które poruszają się po falowanym torze w kształcie okręgu. Jednocześnie będzie mogło z niej korzystać czterdzieści osób. Uruchomione zostaną też urządzenia tematyzowane – Air Balloons i Sailor Academy.

Punkt kulminacyjny lata, to otwarcie głównej atrakcji tego sezonu – Diamond River. Pod koniec lipca goście będą mogli przeżyć ekstremalną przygodę – przejazd 12 osobową łodzią po torze imitującym rwącą rzekę. Dodatkowe emocje zapewnią zjazdy z dwóch wież o wysokości 8 i 12 metrów, pod kątem 60 stopni, wprost do tematycznej zatoczki. – W tej strefie udostępnimy też punkt gastronomii oraz sklep. Powrócą również znane z poprzedniego sezonu atrakcje ekstremalne – Rainbow, Ufo oraz Flic Flack – wyjaśnia Markiewicz.

[publikacja: 30 czerwca 2016]

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl