fbpx
Super Bajtel

Potrzebne komputery dla dzieci!

To kolejna inicjatywa oddolna, której celem jest dostarczenie dzieciom, które tego potrzebują, sprzętu umożliwiającego naukę zdalną. „W szkole, do której chodzą moje córki niestety są dzieci, które uczestniczą w lekcjach zdalnych nie mając komputera (korzystają z komórek, przez co nie mogą w pełni uczestniczyć i pracować na lekcjach). Szkoła wypożyczyła już wszystkie posiadane laptopy osobom potrzebującym takiego sprzętu, niestety potrzeby i braki sprzętowe wśród dzieci są nadal ogromne” – pisze pomysłodawca akcji, Andrzej Rachwalski.


Pan Andrzej akcję rozpoczął od oddania własnego sprzętu, który leżał pod biurkiem i czekał na „czas kiedy awaryjnie będzie potrzebny”. Ten pierwszy przekazany komputer okazał się wierzchołkiem góry lodowej potrzeb. Potrzeba paląca jest zwłaszcza w tych domach, w których z jednego komputera korzysta więcej niż jedno dziecko.

Na stronie stworzonej przez Pana Andrzeja Komputer dla dzieci, można zobaczyć, jakie są aktualne zgłoszone potrzeby sprzętowe. Pomysłodaawca zamieszcza również zdjęcia przekazanych komputerów.

Akcję można również wesprzeć przez portal zrzutka

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl