fbpx
Super Bajtel

Najciekawsze lipcowe koncerty w Warszawie – na który warto się wybrać?

Zarezerwuj czas i bilety na najciekawsze koncerty zaplanowane w Warszawie w lipcu 2020 roku. Na jakie wydarzenia warto się wybrać? Oto cztery propozycje wydarzeń muzycznych w rytmach rockowych, rock’n’rollowych i alternatywnych, które zapowiadają się interesująco.


W lipcu i sierpniu dwa zespoły zagrają w Polsce po raz pierwszy The Legendary Shack Shakers i The Slow Show. Oprócz tego w Warszawie tego lata usłyszysz brytyjską formację Alt-J i duńską artystkę Obel Agnes. To będzie ciekawe lato pod względem muzycznych wydarzeń – zobacz wszystkie imprezy w Warszawie (muno.pl).

14 lipca The Legendary Shack Shakers po raz pierwszy w Polsce

Lipcowe zestawienie zaczynamy od koncertu The Legendary Shack Shakers. Grupa słynąca z szalonych, energetycznych koncertów zawita w kraju nad Wisłą po raz pierwszy. Masz pewność, że lider, Colonel JD Wilkes zatrzęsie warszawską Hydrozagadką. Zespół, uznawany jako jeden z najbardziej spektakularnych grup koncertowych na świecie pochodzi z Ameryki i gra muzykę z pogranicza country, rock’n’rolla i indie rocka. Na scenie występuje od połowy lat 90. Zobaczysz ich na żywo już 14 lipca.

Alt-J w Warszawie już 17 lipca

Alt-J to brytyjski zespół z Leeds grający indie rock. Grupa znana też jako ∆ (od tytułu minialbumu wydanego w 2011 roku). Ich pierwszy album An Awesome Wave ukazał się w 2012 roku najpierw w Europie, a potem w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu Alt-J nagrał kilka interesujących płyt i koncertował na całym świecie. Był też gościem Open’era w Gdyni i Kraków Live Festival. 17 lipca Brytyjczycy zagrają w Polsce po raz kolejny – wystąpią na EXPO XXI w Warszawie.

Agnes Obel – duńska artystka wystąpi 28 sierpnia w Palladium

Agnes Obel to duńska artystka, której muzyka łączy instrumenty i wokal. Pierwszą solową płytę wydała w 2010 roku – krążek zatytułowany Philharmonics został w całości skomponowany, nagrany i wyprodukowany przez Obel samodzielnie. Zdobył uznanie europejskich krytyków i publiczności. Od tego czasu artystka wydała już kilka płyt, a jej utwory były wielokrotnie wykorzystywane jako ścieżki dźwiękowe do filmów, reklam i seriali (m.in. Chirurdzy, Revenge, The Mist, Dark czy Guest). Agnes Obel jest również uwielbiana przez polską publiczność. Masz szansę zobaczyć ją na żywo 28 sierpnia w Klubie Palladium w Warszawie.

The Slow Show 29 sierpnie w Hydrozagadce

Dzień po koncercie Agnes Obel szykuje się kolejna ciekawa impreza muzyczna w Warszawie. 29 sierpnia w Hydrozagadce wystąpi The Slow Show na pierwszym koncercie w Polsce. To zespół nagrywający minimalistyczny indie rock. Najbardziej charakterystycznym elementem ich muzyki jest baryton wokalisty Roba Goodwina. Koncert ma być elementem trasy „The Stripped Down Show”. Podczas występu usłyszysz aranżacje starszych utworów, jak i całkiem nowe nagrania.

Wszystko wskazuje na to, że bilety na wakacyjne koncerty w Warszawie szybko się wyprzedadzą, dlatego warto zarezerwować czas i miejscówki już dziś.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl