fbpx
Super Bajtel

Masz zbędny stary laptop lub drukarkę? Naprawią za darmo i przekażą dzieciom!

Włączyliśmy się w tę akcję, bo sami wokół nas widzimy, że nie wszystkie dzieci, które teraz zmuszone są okolicznościami, by pracować online, mają komputer. Dlatego Stowarzyszenie GTW, PC Store, Stacja Artystyczna Rynek oraz Super Bajtel ogłaszają zbiórkę używanych i niepotrzebnych komputerów, laptopów i drukarek. Prosimy też, by zgłaszały się rodziny, którym brakuje takiego sprzętu.


W wielu domach zalegają stare laptopy i drukarki, być może nie wystarczająco mocne, by ogarnąć skomplikowaną grafikę lub gry, ale dostatecznie dobre, by za ich pośrednictwem połączyć się z Internetem, wydrukować karty pracy i odrabiać lekcje.

Stowarzyszenie GTW chce podjąć się przetransferowania dobra w postaci sprzętu komputerowego od tych co mają go w nadmiarze, do tych którzy go nie mają, a jest im niezbędny do nauki. 

Co więcej, firma PCStore przeprowadzi profesjonalny refurbishment podarowanych komputerów, wyczyści je lub zrobi jeden z dwóch. PCStore zajmie się Waszymi komputerami, monitorami, drukarkami, klawiaturami, myszami i laptopami. Wy będziecie mogli zrobić porządek i zyskać trochę miejsca, a dzieciaki, które nie mają na czym odrabiać szkolnych zadań dostaną sprzęt do pracy. Win-win!  

JAK TO DZIAŁA?

Dla darczyńców.

• Organizatorem inicjatywy jest Stowarzyszenie GTW z siedzibą w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 1/1 we współpracy z firmą PCStore oraz Stacją Artystyczną Rynek.i Super Bajtlem.

• Darczyńca powinien przejrzeć swój domowy sprzęt – przyjmiemy od Ciebie komputery, drukarki, laptopy, myszy, klawiatury i monitory, ale też podzespoły komputerowe.  

• Sprzęt komputerowy możesz pozostawić w dwóch miejscach: PCStore, ul. Jagiellońska 9 w Gliwicach od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-16:00.

• W momencie przekazywania sprzętu komputerowego GTW podpisze umowę przekazania darowizny rzeczowej.

WZÓR UMOWY DAROWIZNY

• Podarowany sprzęt trafi do serwisu PCStore, w którym nieodpłatnie zajmą się nim profesjonaliści – przeprowadzą refurbishment, wyczyszczą go, złożą kilka komputerów w jeden. Pozostały sprzęt, który okaże się niezdatny do użytku zostanie przekazany do profesjonalnej ekologicznej utylizacji. 

Dla potrzebujących.

• Jeśli w Twoim domu brakuje sprzętu, na którym dziecko mogłoby się uczyć skontaktuj się z GTW pod adresem: nabory@gtwgliwice.pl. W tytule wiadomości wpisz „Ogarniamy komputery”. Opisz w kilku słowach swoją sytuację i przede wszystkim napisz czego brakuje – czy podstawowego komputera, czy może to tylko monitor lub drukarka.

• GTW przeanalizuje wszystkie potrzeby oraz informację o sprzęcie, który do nich napłynie i odezwie się, jeśli będzie mogło przekazać Ci potrzebny sprzęt (W Stacji Artystycznej Rynek lub PCStore).

• Z odbiorcą sprzętu zostanie podpisana umowa użyczenia na okres do końca roku szkolnego tj. do 26 czerwca 2020. Po tym okresie podarowany sprzęt wróci do Stowarzyszenia GTW, które wykorzysta go do pracy z dziećmi w Placówkach Wsparcia Dziennego czy Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży Bumerang: www.gtwgliwice.pl/wychowanie.

WZÓR UMOWY UŻYCZENIA  

Win-win!

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

e-mail: nabory@gtwgliwice.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl