Super Bajtel

Magda Gessler przyznała Poziomki śląskiej restauracji

Gwiazda programów kulinarnych, wybitna restauratorka i krytyk kulinarna w jednej osobie – Magda Gessler – 30 czerwca po raz kolejny wyróżniła Poziomkami najlepsze polskie hotele i restauracje. W tym gronie nie zabrakło śląskiego akcentu w postaci Rezydencja Luxury Hotel****.

Rezydencja Luxury Hotel**** nagrodzona maksymalną liczbą Poziomek

Magda Gessler w swojej książce „Poziomki 2016/2017. Gdzie najlepiej zjeść i wyspać się w Polsce?” nagradza wybrane restauracje i hotele Poziomkami – jak sama mówi, swojskimi odpowiednikami gwiazdek Michelina. W tym roku po raz kolejny Rezydencja Luxury Hotel**** otrzymała maksymalną notę od gwiazdy „Kuchennych Rewolucji” i polskiej edycji „Masterchefa”.

Warto zaznaczyć, że już po raz drugi zostaliśmy uhonorowani przez panią Magdę Gessler sześcioma Poziomkami, czyli ich maksymalną liczbą – mówi Beata Zdebel, właścicielka Rezydencja Luxury Hotel****. – W ubiegłym roku również dostaliśmy wszystkie 6 Poziomek, 3 za hotel oraz 3 za restaurację.

Znana restauratorka oceniła w swoim przewodniku aż 154 restauracje i hotele. Rezydencja Luxury Hotel**** to jeden z trzech obiektów w całym kraju (a jedyny na Śląsku), który otrzymał najwyższą możliwą ocenę.

Poziomkowy sukces najlepiej smakuje w towarzystwie

Z tej okazji właściciele Rezydencja Luxury Hotel**** zaprosili do wspólnego świętowania sukcesu i zorganizowali spotkanie, wprowadzające do karty restauracji menu poziomkowe.

Jest wiele pięknych hoteli, jednak mało który ma tak zachwycający ogród jak nasz. Pani Magda podczas swoich wizyt u nas właśnie tutaj często przesiaduje, na tarasie i w ogrodzie – mówi właścicielka obiektu. – Nasz szef kuchni, Mariusz Malinowski i pani Magda potrafią rozmawiać długimi godzinami, wymieniają się inspiracjami i gotują razem nawet w środku nocy. Owocem ostatnich rozmów były inspiracje do naszego menu opartego na poziomkach.

Rozsmakuj się w poziomkach

Szef kuchni Rezydencji zaprasza na Poziomkowe Szaleństwo, które będzie dostępne w restauracji do końca wakacji.

Wbrew pozorom przygotowanie poziomkowego menu to było niemałe wyzwanie. Nie ze względu na nasze umiejętności, ale na… aktualną dostępność poziomek – tłumaczył podczas spotkania z mediami Mariusz Malinowski, szef kuchni Rezydencja Luxury Hotel****. – Na szczęście nasi dostawcy stanęli na wysokości zadania. Poziomki, z których przygotowane są dzisiejsze dania przyjechały do nas spod Ogrodzieńca.

W specjalnym menu znalazły się takie potrawy jak grasica cielęca z puree z poziomek i malin, gazpachio z pomidorów i poziomek, grillowany schab z chutney z poziomek i papryczki oraz mrożony torcik bezowy z malinami, truskawkami, porzeczkami i poziomkami. Mistrz cukiernictwa Ryszard Brol przygotował też specjalną niespodziankę – praliny własnego wyrobu.

[publikacja: 13 lipca 2016]

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl