fbpx
Super Bajtel

Kuba to mistrz z Gliwic. Zbiera na wyjazd na Igrzyska 2020. Warto mu pomóc

Kuba z Gliwic wraz z koleżankami z innych części Polski to medaliści mistrzostw Europy osób z zespołem Downa. Mimo młodego wieku już nie raz pięknie reprezentowali nasz kraj na międzynarodowej arenie, zdobywając złota, srebra i brązy oraz bijąc rekord Europy. Wszyscy cieszyliśmy się, gdy zdobywali medale dla Polski. Dajmy im szansę dostarczyć nam kolejnych powodów do dumy. W przyszłym roku powalczą o medale na Trisome Games SU-DS 2020 – największym w historii wydarzeniu sportowym dedykowanym tej grupie zawodników. Ale bez Waszego wsparcia to się nie uda.


Jakub Muszyński (Gliwice) to pływak i narciarz; srebrny i brązowy medalista w kat. juniorskiej w pływaniu stylem klasycznym na 100 i 50m oraz 50m stylem dowolnym na Mistrzostwach Europy SU-DS 2019 (kwalifikacja na Trisome Games 2020), wielokrotny medalista Mityngów Olimpiad Specjalnych w pływaniu. Aktor teatralny i filmowy.

W składzie Reprezentacji Polski na Igrzyska 2020 znajdują się też Zosia, Magda, Jagoda (w zeszłym roku z przyczyn zdrowotnych musiała odwołać swój udział w pływackich mistrzostwach Europy) oraz Alicja (jako jedyna Polka na zawodach  będzie rywalizować w konkurencjach gimnastycznych).  

Wszyscy pochodzą z różnych części Polski. Mają po 15 lat i karierę zawodniczą przed sobą. Trenują indywidualnie i są najlepsi w swoich dziedzinach. Na świetne wyniki pracują od dawna, dzięki czemu zdobyli kwalifikacje na Igrzyska 2020. Wobec braku systemowego wsparcia (więcej o sytuacji: parasportowcy.pl/sytuacja-s…), ich wyjazd na zawody uzależniony jest od pomocy finansowej kibiców i ludzi, których cieszą osiągnięcia niepełnosprawnych sportowców.

Tych super bajtli wspomóc można poprzez wpłatę na portalu pomagam.pl. Link do zbiórki znajduje się tutaj: https://pomagam.pl/naigrzyska2020?utm_source=messenger&utm_medium=invitation&fbclid=IwAR3G3oXL5aHebY3LyC5wteu9U80FAAM1rIH3SycBYYiUQ1SoVE21DLZMvho

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl