fbpx
Super Bajtel

Koncertowa Ekologia – zabawa i nauka z ważnym przesłaniem

W najbliższą sobotę, 3 października w Katowicach-Zawodziu Fundacja W To Mi Graj, związana ściśle z naszym Lufcikiem na Korbkę, organizuje pełne zabawy spotkanie z dziećmi w ramach projektu Koncertowa Ekologia. Jak nazwa wydarzenia wskazuje – będzie bardzo muzycznie. Nie zabraknie jednak mądrego i kolorowego spektaklu dla dzieci, a także konkursów, quizów i warsztatów.


Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00 a zakończy o 19.00. Miejscem ekologicznych atrakcji będzie Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie, w Katowicach przy ul. Marcinkowskiego 13a.

O godz. 16.00 przy ul. Marcinkowskiego 13a sceną dla najmłodszych widzów zawładnie Gajowy Chrobotek z krakowskiego O Teatru. W bajce tak pełnej kolorów, jak jesienne drzewa, dobry gajowy uczyć będzie dzieci tego,  jak zachowywać się w lesie i jak stawać w obronie zwierząt. Towarzyszyć mu będą krecik Kamratek i rusałka Józefka, którzy wraz z głównym bohaterem staną do walki z  myśliwym Krępakiem.

Oprócz spektaklu, organizatorzy przygotowali dla najmłodszych także zabawy, quiz i warsztaty o tematyce ekologicznej (15.00-16.00 i 17.00-18.00). A że – parafrazując Claude’a Debussy – „tam, gdzie kończą się słowa, zaczyna się muzyka” – w Koncertowej Ekologii nie zabraknie śpiewu, który na warsztat weźmie grupa Kuczeryki.

Kuczeryki to mistrzowie śpiewu tradycyjnego, słowiańskiego folku zarówno zrodzonego w regionach Polski, jak i Ukrainy czy Bałkan. Ich zadanie w projekcie nie polega tylko na prezentacji własnych umiejętności – Kuczeryki prowadzą również warsztaty, ucząc śpiewać naturalnym, pięknym głosem. Jak zapowiadają, podczas zajęć czasem będzie dynamicznie, a czasem lirycznie; nie zabraknie też archaicznych pieśni obrzędowych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy (kuczeryki@gmail.com).

Ostatnie nuty Koncertowej Ekologii należą do Baśni Zebranych, dzięki którym o godz. 18.00 w uszach zabrzmi nam baśniowy folk, zawierający w sobie bogactwo wielu kultur. Wraz z nimi odbędziemy ekscytującą wędrówkę poprzez czas i przestrzeń, w duchu uniwersalnych wartości i emocji. Warto przy tym wspomnieć, że autorem tekstów jest katowicki twórca Mateusz Świstak, prowadzący swoje działania pod szyldem Baśni na Warsztacie, znany także z popularnego kolektywu artystycznego Lufcik na Korbkę.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, a więcej szczegółów znaleźć można na FB: https://www.facebook.com/events/937825433374278/

ZAPISY NA WARSZTATY ŚPIEWU BIAŁEGO: kuczeryki@gmail.com

Realizatorem cyklu spotkań pt. „Koncertowa ekologia” jest Fundacja W To Mi Graj w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Liczba miejsc ograniczona.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl