fbpx
Super Bajtel

Kolejny weekend z Ulicznikami dla dzieci

W Gliwicach rozpoczął się przedostatni weekend z Ulicznikami. Jak co tydzień organizatorzy przygotowali spektakle zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych widzów.


 

SOBOTA, 20 LIPCA

Park Chopina – Alejka Forum, 14.00

Teatr Falkoshow

warsztaty kreatywne dla dzieci
impreza towarzysząca

Park Chopina, godz. 16.00

Teatr Falkoshow„Złota Ryba z cyklu Kapitańskie Opowieści”

spektakl dla dzieci

Park Chopina, godz. 17.00

Po wielu latach ciężkiej służby na okrętach kapitan żeglugi postanowił zająć się tym, co lubi najbardziej – snuciem opowieści. Kiedyś przemierzał morza i oceany, a dziś wędruje po suchym lądzie ze swym ogromnym kufrem podróżnym, w którym ukryte są tajemnicze ruchome obrazy. Jego słowa sprawiają, iż historie rozrastają się, a bohaterowie ożywają na oczach widzów. Tylko wtajemniczonym kapitan może zdradzić sekrety działania niezwykłego teatru magnesu i obrazów. Po raz pierwszy na świecie do poruszania postaciami użyta została siła magnetyczna.

Tym razem wilk morski chciałby Wam opowiedzieć o rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze odczuli, że zachłanność prowadzi do zguby. Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, iż szczęśliwym jest się dzięki temu jakim się jest, a nie dzięki temu co się posiada.

Zirkus Morsa (Niemcy)„La Fin Demain”

spektakl

Park Chopina, godz. 18.00

Dwoje artystów, deska i… tekturowa rura. Niczym rozbitkowie uwięzieni na plaży wykreowanej w ich wyobraźni, spotykają się, poznają i nabierają do siebie zaufania. Wspólnie tracą i odzyskują równowagę, korzystając z prostych, z pozoru bezużytecznych przedmiotów, takich jak deska, tekturowa rura, lina, wyłowiony z morza kawałek drewna. Dążą do wspólnej równowagi, badając granice swoich możliwości.

Celem wspólnej pracy duetu jest kwestionowanie stylu życia w świecie pozbawionym właściwych proporcji. Testując granice swoich możliwości, dążą oni przede wszystkim do zaspokojenia ciekawości.

V.O.S.A. Theatre (Czechy)„Vysoké Snění”

spektakl

NIEDZIELA, 21 LIPCA

Park Chopina, godz. 16.00, 18.00

Przedstawienie – parada o specyficznej – często przyrównywanej do tej spod znaku Bohumila Hrabala – poetyce. Tytuł spektaklu może być tłumaczony na różne sposoby (czy to: Wielkie marzenia czy też Okruchy wielkich snów), ale zawsze oddaje skalę wyjątkowości przedsięwzięcia – to naprawdę wielkie, spektakularne widowisko przenoszące widza w krainę fantazji i pięknych iluzji.

Oryginalny korowód przemierza miasto w rytm muzyki granej na żywo, a tworzą go zapierające dech w piersiach wehikuły – specjalnie zaprojektowane pojazdy na ogromnych (największych w Europie!) kołach, których ruch oparty jest na zasadzie działania rowerów i welocypedów. Te bardzo zaawansowane technologicznie i wielofunkcyjne machiny służą jako scena, teatr lalek i konstrukcja do akrobacji, bywa też że transportują muzyków wraz z całym systemem nagłaśniającym…

Dziwaczne postaci pojawiające się na „latających maszynach” są w ciągłym ruchu „niczym atomy tworzące razem cząsteczki mikro-opowieści o ludzkich żądzach”, wchodząc w zaskakujące interakcje w rozmaitych fantastycznych sceneriach.

W kolejny, ostatni weekend z Ulicznikami zobaczymy:

Zirkus Morsa (Niemcy)„La Fin Demain”

spektakl

PIĄTEK, 26 LIPCA

Objazdowy Dom Kultury

FORUM Inspirujących Spotkań (ul. Lipowa 1)
godz. 19.00

Narwani z Kontekstu„Narwani IMPRO SHOW”

wieczór komedii improwizowanej
impreza towarzysząca

SOBOTA, 27 LIPCA

Park Chopina – Alejka Forum, 14.00

Małe Mi – Wędrowny Teatr Lalek

warsztaty kreatywne dla dzieci
impreza towarzysząca

Park Chopina, godz. 16.00

Małe Mi – Wędrowny Teatr Lalek „Igraszki z Dropsem”

spektakl dla dzieci

Ruiny Teatru Victoria, godz. 19.00

Sambor Dudziński„Król Dawid – LIVE!”

monodram muzyczny (wejściówki*)

Park Chopina, godz. 21.00

G. Bistaki (Francja)„The Baïna Trampa Fritz Fallen”

spektakl

NIEDZIELA, 28 LIPCA

Park Chopina, godz. 21.00

G. Bistaki (Francja)„The Baïna Trampa Fritz Fallen”

spektakl

rzerwacja i odbiór darmowych wejściówek w GCOP COK „Perełka”, ul. Studzienna 6 (tel. 32 775 20 53) oraz bezpośrednio przed spektaklami

Fot. ulicznicy.pl

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl