fbpx
Super Bajtel

Huculski Dzień Dziecka

Uwaga! Uwaga! Mali i więksi Odkrywcy muzealnych skarbów! W Dzień Dziecka o godz. 11.00 Muzeum w Gliwicach zaprasza Was do Willi Caro na niezwykłą podróż po Huculszczyźnie. Przewodniczką będzie Parparusza, czyli Katarzyna Jackowska-Enemuo, która opowieścią i muzyką przeniesie nas w niezwykły świat huculskich mitów, legend i podań.


Będzie to wędrówka przez krainę wyobraźni – piękną i prawdziwą. Poznamy nie tylko niezwykły folklor Huculszczyzny, ale także bogactwo jej wierzeń. Dowiemy się, gdzie miał początek lud Hucułów i kim byli legendarni bojownicy wyrastający z ziemi i wody. W opowieściach Parparuszy czekają na nas niezwykli bohaterowie, a wraz z nimi taniec i śpiew. Nie zabraknie uśmiechów i dobrej zabawy, a huculskie mity i legendy będą nam towarzyszyć podczas warsztatów plastycznych i konkursu z nagrodami! Zapraszamy!

„Atlantyda Słowiańszczyzny” tak nazwał Huculszczyznę Stanisław Vincenz, miłośnik i znawca tej magicznej krainy. Czym zasłużyła sobie na to miano? Jakie mity i legendy skrywa? Tego dowiemy się podczas Huculskiego Dnia Dziecka, towarzyszącego wystawie „Kresy w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie”.

 1 czerwca 2019, Willa Caro, godz. 11.00

Huculski Dzień Dziecka

Zajęcia dla dzieci od 5 do 12 lat. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy pod numerem telefonu 783 560 006 (pn. – pt., 9.00-16.00).

Organizator: Muzeum w Gliwicach

 

 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl