fbpx
Super Bajtel

Gliwice nie otworzą przedszkoli i żłobków 6 maja

– Taki komunikat otrzymaliśmy od Łukasza Oryszczaka, rzecznika prasowego prezydenta Gliwic. Poniżej szczegóły.


Po wczorajszej deklaracji premiera, że samorządy będą mogły od 6 maja otworzyć przedszkola i żłobki, wielu rodziców zastanawia się jaka będzie w tej sprawie decyzja władz Gliwic.

Nie możemy jednak odpowiedzialnie podjąć jej w tak krótkim czasie.

Mamy do czynienia jedynie z deklaracją z konferencji prasowej, bez oparcia w przepisach (rozporządzaniach). Otrzymaliśmy wytyczne w formie niepodpisanej ulotki, dotyczące organizacji opieki w żłobkach i przedszkolach. W tej chwili dyrektorzy placówek analizują możliwość zastosowania sugerowanych rozwiązań. Pewne jest, że nie wszystkie obiekty będą w stanie się do nich dostosować z uwagi na warunki lokalowe i logistyczne – m. in. przygotowanie posiłków, odbiór dzieci bez wpuszczania rodziców do szatni, stosowanie zasad bezpieczeństwa.

W najbliższych dniach dyrektorzy żłobków i przedszkoli będą kontaktować się z rodzicami swoich podopiecznych i sprawdzać, ilu z nich jest zainteresowanych posłaniem dzieci do placówek.

Decyzja o otwarciu żłobków i przedszkoli zapadnie po konsultacjach z rodzicami oraz sprawdzeniu możliwości zapewnienia opieki zgodnej z wytycznymi, w ścisłej współpracy z sanepidem.

Będziemy sprawdzać również, czy decyzja o ewentualnym otwarciu przedszkoli i żłobków, nie pozbawi prawa do płatnej opieki osób, które nie będą chciały wysłać swoich dzieci do placówek.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl