fbpx
Super Bajtel

DWA MÓZGI W DOMU czyli jak zrozumieć nastolatka? – warsztaty

Szkoły FILOMATA zapraszają na kolejne spotkanie otwarte z dr. MARKIEM KACZMARZYKIEM. Tym razem Marek Kaczmarzyk opowie o stresie – czym jest z neurobiologicznego punktu widzenia i jak sobie z nim radzić.


– Jeśli jesteś rodzicem lub nauczycielem – przyjdź koniecznie! Sprawdź, co stres wnosi do naszego życia, po co nam konflikt pokoleń, dlaczego czasem trudno się dogadać z własną pociechą, w jaki sposób łatwiej możemy zrozumieć dorastające dzieci i po co w ogóle dorośli potrzebni są nastolatkom? – zachęcają organizatorzy.

Trudności w porozumiewaniu się z dorosłymi, łamanie reguł, narażanie się na ryzyko, niechęć do sprawdzonych metod rozwiązywania problemów, kłopoty z zasypianiem… To tylko niektóre z elementów codzienności nastolatka, dodatkowo stojącego dzisiaj w obliczu problemów i zadań, z którymi nie mieliśmy do czynienia w historii naszego gatunku. Jaki jest praktyczny sens etapu życia, w którym wszystko robimy inaczej niż trzeba?

Najnowsze odkrycia neuronauk, zwłaszcza związane z rozwojem ośrodkowego układu nerwowego, wyjaśniają wiele zjawisk dotyczących zachowań nastolatków, które wcześniej były dla nas niezrozumiałe i uważaliśmy za szkodliwe. Z proponowanej przez autora perspektywy konflikt pokoleń jest nie tylko zrozumiały, ale wręcz konieczny. Napięcie pomiędzy ludźmi będącymi na różnym etapie rozwoju jest tu siłą, która właściwie wykorzystana służy interesom obu stron.

Prowadzenie spotkania – Marek Kaczmarzyk

Kiedy?
3 września (wtorek) godz. 17.00 – 19.00

Gdzie?
GLIWICE, ul. Bojkowska 20a, Siedziba FILOMATY, tel. 731 231 741

Koszty?
– organizatorzy proszą o wpłatę pomiędzy 15 – 40 zł. – na miarę własnych możliwości i chęci wspierania organizowanych przez Filomatę spotkań otwartych,

– dla Rodziców Dzieci uczęszczających do placówek FILOMATY udział w spotkaniu jest bezpłatny, należy tylko wpisać w formularzu zgłoszeniowym (w polu uwagi i pytania) imię i nazwisko Dziecka.

Jak się zapisać?
https://drive.google.com/open?id=1dF7U1zqZ7UTwIUGwl4aT6AhQYvT0E_uK7lMANisv1ls

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl