fbpx
Super Bajtel

Bielski Czar Bazar

W niedziela, 19 lipca w godz. 10.00-13.00 na placu przed Galerią Bielską BWA odbędzie się Czar Bazar – wydarzenie dla tych, którzy interesują się zdrowym stylem życia, ekologią, inspirującą kuchnią, nowymi, niepowtarzalnymi smakami oraz aktywnym spędzaniem czasu.

W niedzielne przedpołudnie na placu przed Galerią Bielską BWA (od strony ul. Mickiewicza) mieszkańcy Bielska-Białej, ale również turyści, będą mieli okazję zapoznać się z propozycjami małych lokalnych przedsiębiorców oferujących zdrową żywność – zarówno półprodukty, jak i gotowe potrawy i słodkości, naturalne kosmetyki, ekologiczne zabawki itp. Podczas bazaru odbędą się również bezpłatne warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych z mistrzami kuchni oraz degustacje.

Organizatorzy: Fundacja Galerii Bielskiej BWA oraz Grupa Eko3. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W programie Bazaru:

10.00–17.00 – prezentacja wystawców, stoiska kiermaszowe

10.00–11.00; 11.30–12.30  – warsztaty kulinarne dla dzieci (dwie grupy).

Zajęcia kierowane do dzieci od trzeciego roku życia, które poprowadzi Magdalena Cielenga-Wiatarek, autorka bloga kulinarnego „Zielenina” oraz książki „Zielenina na talerzu”. Mali kucharze samodzielnie przygotują pyszne, pełnoziarniste bułeczki ze szpinakiem.

13.00–15.00 – „Oswoić Jerozolimę” – warsztaty kulinarne dla dorosłych, w trakcie których uczestnicy przygotują sześć wakacyjnych potraw. Prowadzenie: Agnieszka Węgrzynowska.

Przygotowanie roślinnych potraw realizowane będzie w oparciu o kuchnię YotamaOttolenghi, wielbiciela bliskowschodnich smaków. Menu: Zielone gazpacho, czerwone gazpacho, bakłażan z granatem, pęczakowe risotto z marynowaną fetą, sałatka z czerwonego grejpfruta z sumakiem, krem z orzechami włoskimi i owocową kruszonką.

13.00–16.00 – edukacyjne warsztaty plastyczne dla dzieci

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na warsztaty kulinarne obowiązują zapisy mailowe: fundacja@lokomotywa.org.pl lub telefoniczne: 600 345 364

Ilość uczestników ograniczona!

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl