Super Bajtel

Bezpieczni na co dzień -piknik rodzinny

16 września Plac Główny przed Areną Gliwice zamieni się w Małe Centrum Bezpieczeństwa. Wszystko za sprawą partnerów akcji, którzy będą brali udział w wydarzeniu. Są to m.in.: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Grupa Beskidzka GOPR, Komeda Straży Miejskiej w Gliwicach, Komenda Miejska Policji w Gliwicach, Komenda Miejska Straży Pożarnej w Gliwicach, inicjatorzy akcji „Korytarz życia – włącz myślenie” oraz specjaliści z Radan Med i Radan Med Rehabilitacja. W programie takie atrakcje jak: zwiedzanie karetki, pokaz ratownictwa czy kurs pierwszej pomocy.


Grupa Beskidzka GOPR przygotuje specjalną ściankę wspinaczkową dla najmłodszych i zaprezentuje profesjonalny sprzęt wysokościowy. Na stoisku rehabilitacyjnym eksperci doradzą, jakie ćwiczenia wykonywać przy istniejących schorzeniach oraz co robić, aby poprawić swoją kondycję i aktywność fizyczną. Policjanci i strażacy oddadzą w ręce mieszkańców swój sprzęt i pojazdy. Chętni będą mogli zobaczyć z bliska radiowóz i wóz strażacki, wejść do środka pojazdów i poznać niezbędny służbom ekwipunek. Dodatkowo w ramach imprezy będzie propagowana akcja „Korytarz życia – włącz myślenie”, mająca na celu uświadomienie kierowcom jak ważne jest pozostawienie miejsca na przejazd służb ratunkowych podczas dojazdu do zdarzenia w korku. W ramach akcji „Segregator Życia” będą promowane czerwone segregatory, które służą szybkiej weryfikacji stanu zdrowia osoby, do której przyjeżdżają ratownicy. Akcja propagowana jest przez Urząd Miasta Gliwice, gdzie można bezpłatnie na co dzień odebrać segregator.

Piknik ma na celu przede wszystkim edukację dorosłych i najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa i pracy służb. W sposób atrakcyjny, poprzez wspólną zabawę uczestnicy nauczą się podstawowych zasad bezpieczeństwa, ruchu drogowego oraz udzielenia pierwszej pomocy. Dowiedzą się także, jak dbać o siebie i innych oraz ułatwiać pracę tym, którzy niejednokrotnie walczą z czasem ratując nasze życie.

Wstęp na Piknik jest bezpłatny. Piknik odbędzie się 16 września (niedziela) w godzinach 12:00 – 18:00 na Placu Głównym przed Areną Gliwice.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Więcej informacji na www.arenagliwice.com

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl