Super Bajtel

Barwna parada, piraci, syreny… – Złota Rybka w Gliwicach

To wydarzenie powinno ucieszyć wszystkie dzieciaki. W sobotę i w niedzielę Gliwice zamienią się w kolorowe akwarium wydarzeń, z którego każdy wyłowi coś dla siebie. Wydarzenie rozpocznie się paradą, która przejdzie ulicami miasta na miejsce połowów – do Parku Chopina.


Impreza rozpocznie się w sobotę, 8 września. O godz.14.15 zbiorą się wszyscy, którzy chcą wziąć udział w paradzie. Oczywiście, miejsce zbiórki będzie przy fontannie Neptuna na gliwickim Rynku.

Parada przejdzie ulicami Zwycięstwa i Barlickiego (oczywiście, na czas jej przejścia zostanie wstrzymany ruch uliczny).

O godz.15.00 w Parku Chopina na scenie pojawią się mażoretki Pantery i zespół Salake. To dwie chyba najbardziej utytułowane gliwickie formacje taneczne. Z kolei wieczorem zagra inny nasz godny pirata miejski skarb – Sąsiedzi. To zespół, w którego repertuarze znajdują się pieśni morza. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

W niedzielę złota rybka wyłoni się z miejskiej topieli o godz.12.00. Dla dzieci przygotowane zostaną tematyczne plenerowe zjeżdżalnie. Będą też pokazy mody gliwickich projektantów, występy teatralne i taneczne, a także koncerty The Jazz Miglance oraz duetu Azzurro. Dzień zwieńczy projekcja multimedialna zatytułowana  „Żywioły”, która zaprezentowana zostanie o godz.19.45.

W ramach Festiwalu przygotowane zostały również wydarzenia dla dorosłej publiczności. Będą wystawy, spotkania, a także wycieczka w specjalny autobusie, który kursować będzie między Radiostacją, stadionem miejskim, Nowymi Gliwicami, parkiem Chrobrego, parkiem Szwajcaria, Mariną Gliwice.
Planowane są dwa kursy: pierwszy o godz. 13.30 i drugi o godz. 16.00 (start spod Palmiarni Miejskiej od strony ul. Fredry, a przejazd trwa 90 min. Zapisy: promocja@biblioteka.gliwice.pl, z dopiskiem „rybkowy autobus”.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl