Super Bajtel

60-lecie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie

Od 7 do 9 września Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie obchodzić będzie 60-lecie istnienia.


W 1953 roku Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Stalinogrodzie uchwaliło uchwałę powołującą do życia Śląski Ogród Zoologiczny, który zlokalizowano w nowo powstającym Parku Kultury i Wypoczynku. Prace nad jego budową rozpoczęto w kolejnym roku, dzięki czemu już w 1958r. możliwe było oficjalne otwarcie Ogrodu dla zwiedzających. W nowym zoo początkowo zamieszkały zwierzęta pochodzące z ogrodów zoologicznych mieszczących się w Bytomiu i Katowicach, których działalność następnie zakończono.

Były to między innymi niedźwiedzie brunatne i himalajskie oraz słonie. W kolejnych latach, dzięki co raz to nowym inwestycjom stopniowo powiększało kolekcję gatunków zwierząt i rozwijano ogród. Po 60 latach od oficjalnego otwarcia, w chorzowskim zoo zobaczyć można ponad 300 gatunków zwierząt z prawie całego świata w nowoczesnych pawilonach lub na wybiegach.
60 rocznica istnienia Śląskiego Zoo nie może przejść bez echa. Obchody Jubileuszu zaplanowano na drugi weekend września. Oficjalne uroczystości z udziałem zaproszonych gości z Polski i zagranicy odbędą się w piątek, 7 września.

W tym dniu osoby odwiedzające zoo będą mogły przyłączyć się do wspólnego świętowania w Skalnej Kotlinie Dinozaurów w której o godz. 17.00 odbędzie się koncert zespołu DWIE KORONY.

W sobotę, 8 września, zoo wraz z uczniami I LO im. J.Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach od godz. 10:00, także w Kotlinie Dinozaurów będziemy świętować Jubileusz, tym razem z akcentami kultury chińskiej. Zaplanowano m. in. ceremonię parzenia chińskiej herbaty, pokazy taiji i warsztaty tańca z wachlarzami, wróżby chińskie.

Świętowanie Jubileuszu zakończy się w niedzielę, podczas której na odwiedzające zoo dzieci czekać będą jubileuszowe gry i zabawy. 

We wszystkie trzy dni, od 07 do 09 września, w zoo obowiązywać będą promocyjne ceny biletów dla dorosłych w kwocie 10zł (bilet normalny). 

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl