fbpx
Super Bajtel

3-letnia Emilka z Gliwic oddała włosy dla chorych dzieci

Ta urocza dziewczynka to 3-letnia Emilka Gieniec. Mieszka w Sośnicy i jest bardzo mądrym brzdącem o wrażliwym serduszku. Ma za sobą swoje pierwsze cięcie włosów. Nie byle jakie. Ważne. Bo włosy, które wraz z mamą cierpliwie zapuszczała przeznaczyła – świadomie – dla chorej dziewczynki lub chłopca, oddając Fundacji Rak’n’Roll w ramach akcji „Daj Włos”.


Mamę Izabelę rozpiera zasłużona duma. Od maja cyklicznie mierzyła córeczce włosy, bo żeby je oddać na perukę dla chorych na raka, musiały mieć długość 30 cm.

Emilka te zabiegi znosiła bardzo dzielnie, nie mogąc się doczekać, kiedy nastąpi ten dzień, w którym jej obcięte warkocze pomogą chorym dzieciom. Dziś mała sośniczanka z dumą opowiada wszystkim o swoim pierwszym, ważnym cięciu włosów. W nowej, krótkiej fryzurce wygląda bardzo figlarnie.

Pani Izabela Gieniec o akcji „Daj włos” przeczytała w Internecie. Cięcia dokonała fryzjerka z salonu w Sośnicy, która wprawdzie na co dzień nie współpracuje z Fundacją Rak’n’Roll, ale dołożyła starań, by włosy przygotować w zgodzie z zaleceniami Fundacji tak, by dar małej Emilki nie poszedł na marne.

W całej Polsce z Fundacją  Rak’n’Roll współpracuje blisko 400 salonów. Od początku trwania akcji, (czyli od lipca 2011 r.), Fundacja przekazała kilkaset peruk kobietom będącym w trakcie leczenia onkologicznego. Oczywiście, najczęściej są to włosy od dorosłych kobiet, choć zdarza się (zwłaszcza w okresie pokomunijnym), że swoje warkocze przekazują również dzieci.

– Na jedną perukę potrzeba włosów z 5 do 10 głów, w zależności od długości peruki – wyjaśnia Kamila Stępień, kierownik ds. koordynacji akcji „Daj Włos”. ­–  Osoby, które chcą przekazać włosy w ramach naszej akcji, muszą obciąć min. 25 cm włosów (mierzonych na włosach rozpuszczonych). Włosy mogą być farbowane, ale nie rozjaśniane. Muszą być w dobrej kondycji.

Instrukcję dotyczącą tego, w jaki sposób można starać się o przyznanie takiej peruki, znaleźć można na stronie www.raknroll.pl w zakładce „szukam pomocy – odbierz perukę”.

Emilko, jesteś cudownym, kochanym Super Bajtlem.

Pokrewne artykuły

Kontakt

Pisz do nas na: ul. Andersena 46/5, 44-100 Gliwice

Biuro: ul. Łużycka 24a

tel. 512 282 750

redakcja@slaskietrendy.pl